Nairobi - Výlety/okolie

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut

Pešie výlety
V blízkosti mestského centra sa nachádza Kenský Bomas, v ktorom sú zmapované tradičné tance, tie uvidíte na ostrove Lamu, kde sa konajú po celý týždeň rôzne oslavy.

New Central Bank Tower
Veža je známa i pod názvom Times Tower, má 38 poschodí a so svojou výškou 140m je najvyššou budovou vo Východnej a Strednej Afrike. Bank Tower získala tento titul v máji 2000.

Komplex sa skladá z veže, vedľa nej leží 7 poschodová budova banky a viac poschodové parkovisko. Budova je navrhnutá tak, aby odolala zemetraseniu, leží na betónovej kryhe hrubej 0.9m - 3m.

Rahimtulla Tower
Veža sa nazýva i
Rahimtulla Trust Building, je najvyššou budovou v nairobskej štvrti Upper Hill. Jej konštrukcia je vystužená betónovou štruktúrou, obložená modrým sklom a bielymi dlaždicami. Má 22 poschodí. Na vrchu veže je posadená 30m anténa určená pre televíznu a rádiovú komunikáciu.
Autobus
Severne od Nairobi, cez predmestie Thika prídete k miestu, odkiaľ sa vám naskytne úžasný výhľad na Great Rift Valley. Východná stena údolia Rift je ohraničená pohorím Aberdare Mountains, ďalej smerom na východ sa rozkladá rozsiahle Kenské pohorie.

Medzi oboma pohoriami ležia atraktívne malé mestečká: Nyeri; Nyahururu – kde sa nachádzajú Thomsonové vodopády a Muranga – ktorého katedrála rozpráva príbeh o rebélii Mau Mau prostredníctvom série nástenných malieb.

Aberdare National Park
Pre park sú charakteristické početné vodopády, najväčšie sú Vodopády Guru, ktoré padajú z výšky 300m. Západnú časť parku ohraničuje reťazec príkreho pohoria Mau Escarpment, ktorý prudko klesá k úpätiu údolia Great Rift Valley.

Kvalitný zdroj turistických informácií poskytuje Kenya Wildlife Service, Nairobi.