Nairobi - Doprava z/na letisko

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut

Nairobi prvotne obsluhuje Jomo Kenyatta International Airport, ktoré je najväčším letiskom vo Východnej a Strednej Afrike. V r. 2005 vybavilo vyše 4 milióny pasažierov.

Nairobské letisko je hlavným tranzitným uzlom pri letoch za východoafrickými prírodnými atrakciami i do menších afrických miest.

Letisko je situované 20km od nairobského hlavného obchodného obvodu, ku ktorému jazdia taxíky, kyvadlová doprava a autokary.

Jomo Kenyatta slúži i interkontinentálnym pasažierom letiacich z Európy do Ázie.

Druhé letisko Wilson Airport je malé, rušné, nachádza sa západne od Nairobi. Pristávajú na ňom väčšinou malé lietadla operujúce v rámci Kene, niektoré však lietajú i do ďalších východoafrických destinácií.

Eastleigh Airport bol pôvodne pristávacou dráhou, ktorá slúžila do príchodu tryskových lietadiel. Využívali ju v tridsiatych a štyridsiatych rokoch minulého storočia britskí pasažieri a taktiež bola súčasťou poštovej cesty z Southamptonu do Kapského mesta.

Danú poštovú cestu zo začiatku obsluhovali hydroplány lietajúce medzi Britániou a Kisumu, neskôr lietadlá schopné pristávať na dráhe južne od mesta. V súčasnosti letisko slúži vojenskej základni.