Dillí - Nakupovanie

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut

Hodváb, vzácne kamene, koberce, starožitníctvo, koreniny a iné tovary zo subtropického indického kontinentu sa predávajú takmer po celej Dillí.

 

Obchody v Baba Kharak Sing Marg sú riadené štátnou správou, v ktorých sa predávajú remeselné produkty. Z danej oblasti sa organizujú výlety k dedinke Hauz Khas a k trhoviskám situovaným v južných častiach Dillí.

 

V mestskom centre je situované Cottage Industries Emporium, ktoré sídli na Janpath, je centrom predaja remeselných výrobkov z kože, textilu, bižutérie, hodvábu, bavlny.

 

V Baba Kharak Sing Marg sa nachádza Himachal Pradesh Emporium, ktoré je zamerané na predaj vlny, kašmíru a pashmina (jemná prikrývka z kozej vlny).

 

Poompahar Emporium skladuje regionálnu glazúrovanú Thanjuverskú keramiku a tradičné sošky bohov a bohýň z kameňa.

 

Uttar Pradesh Emporium sa špecializuje na predaj výrobkov z kože, medi a bronzu. Nachádza sa v južnej časti Dillí.

 

Dedinka Hauz Khas je známa obchodmi zameranými na predaj nábytku a miestnym bazárom, pozdĺž ktorého sú rozmiestnené butiky ponúkajúce šaty, hodváb, šifóny a organzas.

 

V meste sa nachádza značný počet obchodov zameraných na predaj kobercov. V obchode Saga, ktorý sídli na ulici Mathura, sa predávajú behúne za fixné ceny s garantovanou kvalitou hodvábu.

 

Dillíjske trhoviská sú plné tovarov, ľudí a vôní. Úžasné bazáre Chandni Chowk sú otvorené denne, nachádzajú sa v nich hromady orechov, korenín, hodvábu, kobercov a parfumov. Návštevníci ich radi vyhľadávajú najmä preto, že sú nádherne spektakulárne.

 

Sunder Nagar Market rozkladajúci sa pri ceste Mathura, je otvorený Po-So, je vhodným miestom pre kúpu starožitností a bižutérie, pýši sa obrovskou rozmanitosťou tovarov a artefaktov.

 

Jedným z najprestížnejších dillíjskych trhovísk je Khan Market situovaný južne od India Gate, otvorený je Ut-Ne. Nachádza sa v ňom niekoľko vynikajúcich kníhkupectiev.

 

Spice Market sídli na Khari Baoli, v Starom meste, je špecializovaný na kulinársku tradíciu Severnej Ázie, Číny, Perzie a Stredného východu.

 

Okrem v obchodoch spravovaných štátom je zjednávanie cien za tovar súčasťou denného nakupovania. Vo všeobecnosti sú obchody otvorené 10:00 – 18:00/19:00. V súčasnosti nie je v Indii DPH, s jej zavedením sa uvažuje v blízkej budúcnosti.