India - Doprava

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut

Medzinárodná

Letecky

Národná letecká spoločnosť Air India zabezpečuje medzinárodné lety napríklad z Dillí do Viedne či Frankfurtu a rovnako i európske letecké spoločnosti ako napríklad British Airways či Lufthansa ponúkajú spojenie s Indiou. 

Najväčšie a najfrekventovanejšie letiská nájdete v Dillí, Kalkate, MombajiChennaji.

Iné

Veľmi populárnym pre nezávislého európskeho cestovateľa sa stal výlet do Indie po súši – vlakom a autobusom, čo môže byť zaujímavé a úžasné dobrodružstvo, pokiaľ samozrejme poznáte a splníte dôležité formality a vízové povinnosti pre jednotlivé hraničné prechody na ceste do srdca orientu.

 

Vnútroštátna

Letecky

Domáca letecká spoločnosť Indian Airlines prepojuje viac ako 70 vnútroštátnych miest a tiež zabezpečuje lety do okolitých krajín ako Bangladéš, Malajzia, Maledivy, Nepál, Pakistan, Sri Lanka či Thajsko.

 

Indické aerolinky tiež poskytujú viacdňové pasy, ktoré oprávňujú ich vlastníka využívať letecké služby v krajine neobmedzene v rozličných, predplatených, časových intervaloch.

 
Loďou

Výlety loďou z hlavných prístavov na okolité ostrovy nie sú zvláštnosťou, rovnako ako riečne lode, ktoré ponúkajú výlety k lokálnym atrakciám jednotlivých regiónov Indie.

 
Vlakom

Indické železnice - Indian Railways sú spravované štátom a predstavujú najrozsiahlejší železničný systém v celej Ázii (62000 km, 7 030 staníc, 11 200 rušňov,  vrátane staromódnych parných lokomotív). Cestovanie vlakom je pomerne lacné, efektívne a skvelý prostriedok na zoznámenie sa s krajinou.

 

Rovnako ako pri letoch aj pri vlakových spojoch môžete využiť zľavu v podobe niekoľkodňových pasov.

 
Autom/Autobusom

India bola anglickou kolóniou, čo sa prejavilo i na doprave – jazdí sa vľavo. Cesty mimo hlavných miest a dopravných ťahov sú zle obhospodarované, často s veľmi zlou viditeľnosťou v noci a teda i pomerne nebezpečné pre neznalých šoférov.

 

Autobusová doprava má široké zastúpenie a je vhodná pre hornaté oblasti, kam železničné trate nevedú.

 

V mestách okrem taxíkov jazdia i tzv. turistické autá, ktoré nájdete najmä v turisticky - atraktívnych oblastiach, pričom cestovné sa pohybuje o niečo vyššie ako sadzba v taxíku, na druhej strane sú podobné transporty častejšie po ruke. Taxametre sú raritou a tak si vždy dohodnite cenu za odvoz vopred.