Dillí - Odporúčame

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut
1/2 dňa

Sultanpur Bird Sanctuary

Sultanpur sa nachádza v susednom štáte Haryana vo vzdialenosti 50 minút jazdy autom (47km od Dillí). Najvhodnejšie obdobie na návštevu malého jazera je medzi novembrom a februárom, keď migrujú vtáci, vrátane obrovských flamingo a kačiek Brahminy z Tibetu.

Suraj Kund

Ruiny Suraj Kund sú taktiež situované v susednom štáte Haryana, vo vzdialenosti 16km od okrajovej dillíjskej štvrte. Cestovný čas taxíkom trvá približne pol hodiny.

Nachádza sa tu amfiteáter z 10. storočia, jediná hinduistická svätyňa, ktorú nechali pri invázií moslimovia na pokoji. Svätyňa je obklopená parkami a malým umelým jazerom, po ktorom je možné člnkovať sa. Danú oblasť vyhľadáva v nedeľu najmä stredná vrstva za účelom organizovania piknikov.

1 deň

Agra a Taj Mahal

Najvhodnejšia prehliadka Taj Mahal je za ranných lúčov, keď najviac vyniknú jeho nasvietené proporcie. Mešita je celá postavená z mramoru, ktorá mala slúžiť ako mauzóleum pre manželku Šaha Jahana – Mumtaz Mahal.

Komplex pozostáva z piatich základných častí - Darwazy - hlavných vstupných dverí, Bageechy - záhrady, Masjidu - mešity, Naqqar Khany - zotavovne a Rauzu - Taj Mahalského mauzólea.

Taj Mahal má pôsobivé štyri minarety vysoké 40m, ktoré obkolesujú majestátny dóm. Podlahu predstavuje čierno biela mramorová šachovnica.

Ďalší významný monument v Agre je pevnosť Agra Fort s vysokou červenou rampou z pieskovca. Pevnosť uchováva nádherný Diwan-i-Am, kráľovský pavilón, Hammam-i-Shahi (kráľovské kúpele), Nagina Masjid (Drahokamová mešita) a Zenana Meena Bazaar, kde si dámy z dvora prezerali hodváb, bižutériu a brokáty.

Shatabdi Express je turistický vlak vybavený klimatizáciou, ktorý prepraví turistov do 200km vzdialenej Agry približne za dve hodiny. Odchod je zo stanice v Novej Dillí.

Lístky je možné kúpiť v International Tourist Bureau na prvom poschodí (Nové Dillí). Platba je v zahraničnej mene alebo cestovnými šekmi (preferované sú US doláre). Kreditné karty nie sú akceptované.