Rio de Janeiro - Výlety/okolie

 • Letenky
 • Hotely
  Kde
  Príchod
  Odchod
 • Zájazdy
 • Knihy
 • Prenájom áut
Pešie výlety
V Riu organizuje pešie výlety viac spoločností. RoteirosCulturais prevádzkuje kultúrne výlety po historických častiach Ria a k pamiatkam, ktoré sa zachovali z koloniálneho obdobia.

Exkurziu je možné dohodnúť podľa osobných požiadaviek a v čase, ktorý vám vyhovuje. Najžiadanejšie sú výlety k mestským obvodom, v ktorých sa nachádza Opera House a Barokový kostol.

Rio Hiking poskytuje informácie o pešej túre do Národného parku Tijuca a k najvyššiemu vrchu pri Riu. V cene je zahrnutý výstup na vrch pohoria Tijuca, obed, výstup trvá 5 a 8 hod.

Výlet na džípe
Výlety na džípoch organizuje niekoľko spoločností k neďalekým atrakciám.

Rio by Jeep sa špecializuje na podnikanie výletov do Národného parku Tijuca a k plážam mimo metropoly. Trvajú od 3,5 hod. do 5,5 hod.

Jeep Tour sa zameriava na pešie výlety, výlety na džípoch i helikoptérové lety za panoramatickými výhľadmi. Do Národného parku Tijuca organizuje 4,5hod. jazdy, a 3 hod. jazdy k najväčšiemu slumu v Riu. Je možné dohodnúť si vyzdvihnutie pred hotelom.

Výlety helikoptérou
Helisight poskytuje lety o rôznej dĺžke trvania. 15 minútový let pokrýva mestské centrum, Sambódromo, štadión Maracana, Corcovado a sochu Krista, Pao de Açúcar, pláže Copacabana a Ipanema.

Odchod je pri jednom z troch stanovíšť vrtuľníka (helipad), ktoré ležia pri Rodrigo de Freitas Lagoon, Dona Marta Belvedere (prístupová cesta k soche Krista) a Sugar Loaf. Helipady sú otvorené denne 09:00–18:00, nočné lety sa organizujú z Sugar Loaf a Rodrigo de Freitas Lagoon.

Výlet na lodi
Saveiros Tour prevádzkuje plavby na lodiach po zálive Guanabara, ktoré ponúkajú návštevníkom jedinečné pohľady na mesto a ostrov Niterói. Plavby trvajú 2 hodiny, odchod je denne z Gloria Marina o 09:30. Lístky je možné zakúpiť v prístave.