Rio de Janeiro - Nakupovanie

 • Letenky
 • Hotely
  Kde
  Príchod
  Odchod
 • Zájazdy
 • Knihy
 • Prenájom áut

Turisti vo všeobecnosti nenavštevujú Rio kvôli nákupom. V obchodoch orientovaných na turistov sa predávajú najmä tričká a suveníry. Brazílska metropola je vyhľadávaná kvôli plážam a plávaniu.

Obchody špecializované na predaj módy sa neustále rozrastajú, odporúčame nákup starožitností a šperkov. Cenné sú i brazílske, vysokokvalitné tričká, ktoré kúpite v športových obchodoch.

Hlavné obchodné ulice sú: Avenida Nossa Senhora de Copacabana a Rua Barata Ribeiro v štvrti Copacabana, Rua Visconde de Pirajá v štvrti Ipanema a Avenida Ataulfo de Paiva v mestskej štvrti Leblon.

V brazílskej metropole sa nachádza vyše 30 obchodných centier, väčšina z nich sú supermarkety, obchodné domy, módne butiky a hudobné obchody. V centre leží Rio Sul, Rua Lauro Muller 116, in Botafogo. Ďalšou voľbou je Sao Conrado Fashion Mall, Estrada da Gávea 899, Sao Conrado, a Shopping Center de Copacabana, Rua Siqueira Campos 143, Copacabana.

V Riu je taktiež množstvo kníhkupectiev, súčasťou mnohých sú kaviarne. Livraria da Travessa sa radí medzi najlepšie, jej pobočky nájdete na Travessa do Ouvidor 11A, Centro, Avenida Rio Branco 44, Centro a Rua Visconde de Pirajá 462A, Ipanema.

Kvalitné umelecké diela a remeselné výrobky je možné kúpiť na trhoviskách. Babilônia Hype Fair, Tribúna C Brazílskeho Klubu Jockey Racetrack je otvorené prevažne cez víkendy, zahŕňa vyše 150 konfekčných a umeleckých stánkov.

Hippie Fair sa koná každú Ne 09:00–18:00 pri fontáne z 18. stor. Saracuras, štvrť Ipanema. V stánkoch sú vystavené remeselné výrobky a umelecké diela. Trh je hlavnou atrakciou pre návštevníkov i miestnych obyvateľov.

Trhy špecializované na predaj starožitníctva sa nachádzajú v rôznych častiach mesta, konajú sa každý víkend. Rio AntiquesFair (tel: (21) 2224 6693), ležiaci na ulici Rua do Lavradio, štvrť Centro, sa koná raz za dva týždne.

H Stern, Rua Visconde de Pirajá 490, Ipanema a Amsterdam Sauer, Rua Garcia D’Ávila, Ipanema sú zamerané na predaj bižutérie. Pobočky majú po celom meste, vyhľadávané je najmä elegantné striebro, perly a drahokamy.

Obchody sú vo všeobecnosti otvorené Po-Pia 09:00–19:00 a So 09:00–13:00, i keď sa čas predaja mení podľa miesta a typu obchodu. Obchodné centrá sú otvorené denne 10:00–22:00, i keď niektoré majú čas predaja limitovaný v nedeľu. ICMS (DPH) je v obchodoch 18%.