Rio de Janeiro - Odporúčame

 • Letenky
 • Hotely
  Kde
  Príchod
  Odchod
 • Zájazdy
 • Knihy
 • Prenájom áut
1/2 dňa
Parque Nacional da Tijuca (Národný park Tijuca)
Národný park Tijuca zaberá plochu 120km2 (tel: (21) 2492 2252/5407), je najväčší mestský park na svete, ktorého vrchy sú porastané hustou vegetáciou. Značná plocha lesov bola v 19-nástom stor. vyklčovaná na úkor kávových plantáží.

Projekt na obnovu dažďových pralesov bol úspešný. Medzi prírodné atrakcie sa radí eukalyptus, jacaranda, strom jakfruit, lesné kvety a tiež ocelot, opice, hmyz a plazy.

Vyhľadávané sú vodopády a jaskyne. V parku sa nachádzajú stovky dobre vyznačených turistických chodníkov i 6km cyklistických cestičiek. Ak sú turisti unavení, môžu si oddýchnuť počas pikniku, relaxovať, nadýchať sa sviežeho vzduchu.

Autobusy jazdiace k parku sú označené logom Boa Vista, bus 231 zabezpečuje prepravu zo štvrte Centro, 454 z Copacabana. Vstup do Tijuca je v Praca Afonso Viseu, Alto da Boa Vista.
Otváracie hodiny: denne 06:00–21:00
Vstup je bez poplatku.

1 deň

Paraty
Je šarmantné koloniálne mesto situované približne 400km južne od Ria. UNESCO zapísalo Paraty na zoznam kultúrneho svetového dedičstva. V 17. a 19. stor. bolo mesto významným prístavom, z ktorého sa exportovalo zlato a káva. Z daného obdobia sa zachovali kostolíky a malebné námestia.

Kľukaté, dláždené cestičky určené len pre cyklistov, konské povozy a chodcov, lemujú starobylé budovy, v ktorých sídlia art galérie, reštaurácie a obchody špecializované na predaj remeselných výrobkov.

Mestečko je situované pri atlantickom oceáne, za chrbtom ktorého sa rozpínajú dažďové pralesy. Najpôsobivejším kostolom v meste je Nossa Senhora dos Remédios. Pôvodne bol postavený pre bielu elitu, v súčasnosti sú v ňom vystavené umelecké diela miestnych autorov.

Približne vo vzdialenosti 20 minút chôdze severne od Starého mesta sa nachádza Forte Defensor Perpétuo (obranná pevnosť Perpetual), Morro de Vilha. Jej účelom bolo v r. 1703 brániť Paraty pred po zlate bažiacimi pirátmi. V súčasnosti v nej sídli Museu de Artes e Tradicoes Populares (Múzeum umenia a tradície).

Z Ria je najvhodnejšia preprava autobusom a automobilom. Deväť autobusov odchádza denne z Terminálu Rodoviária Novo Rio v Riu. Cestovný čas trvá približne 30 minút. Do Starého mesta je zákaz vstupu motorovým vozidlám.

Viac informácií získate v Centrode Informacees Turisticas.