Rio de Janeiro - Zábava a nočný život

 • Letenky
 • Hotely
  Kde
  Príchod
  Odchod
 • Zájazdy
 • Knihy
 • Prenájom áut

Noc v Brazílii sa skôr chápe ako stretnutie na večierku. Či ide o pár pív pri plážovom stánku alebo zábavu v nočnom podniku so živou hudbou.

Mnoho barov a krčmičiek ožíva, keď sa miestni obyvatelia vracajú z práce alebo z pláže, pričom si väčšinou objednajú snack (ľahké jedlo). Skutočný nočný život začína okolo 23:00, keď sa otvárajú kluby, zábava sa často až do 04:00. Minimálny vek na konzumáciu alkoholu v Brazílii je 18 rokov.

Vo všetkých štvrtiach sa vyskytujú obľúbené bary a kluby. Ideálnymi štvrťami pre typickú “Rio” noc sú Copacabana, Ipanema a Leblon. Pretože pri vstupe do klubov sa zväčša nevyžaduje formálne oblečenie, Cariocas sa po zotmení obliekajú viac ležérne. Do niektorých podnikov je zákaz vstupu v šortkách a v tričkách.

Spoločnosť O Globo publikuje magazín Rio Show, v ktorom získate podrobné informácie o nočnej zábave v Riu. 

Bar
Popíjanie na voľnom priestranstve je možné pri kioskoch, ktoré lemujú plážové promenády a v okolí Lagoa. Ak si želáte vychutnať drink v interiéry, skúste:

Bar Luiz, Rua da Carioca 39, Centro, radí sa medzi najstaršie bary v Riu, vyhľadávajú ho prevažne biznismeni.

Garota de Ipanema, Rua Vinicius de Moraes 49, Ipanema, v tomto bare vznikol song Girl From Ipanema.

Melt, Rua Rita Ludolf 47, Leblon, je atraktívny najmä pre mladých, trendových ľudí, podáva sa tu najmä pivo a koktaily. Na poschodí sa nachádza klub, ktorý sa otvára o 23:00.

Saturnino, Rua Saturnino de Brito 50, Jardim Botanico, je nový, štýlový bar, ktorý obľubujú najmä rezidenti, tzv. Cariocas.

Academia da Cachaça, Rua Conde Bernardotte 26, Leblon, servíruje sa tu kvalitná brazílska pálenka.

Pre milovníkov piva je určený Lord Jim Pub, Rua Paul Redfern 63, Ipanema.

Kasíno
Hranie hazardných hier je v Brazílii ilegálne.

Klub
Rio súperí s Buenos Aires o titul klubového hlavného mesto Južnej Ameriky. V ponuke je celá škála hudby siahajúca od cheesy pop po samba house, drum, bossa a medzinárodnú tanečnú hudbu. Väčšina klubov je otvorená Str – So od 22:00.

Bombar, Avenida General San Martin 1011, Leblon, je v súčasnosti veľmi obľúbený klub v Riu. Hrá sa v ňom prevažne elektronická hudba, funk a bít.

Bunker 94, Rua Paul Pompéia 94, Copacabana, Casa da Matriz, Rua Henrique de Novais 107, Botafogo, a Six, Rua das Marrecas 38, Lapa, sú značne populárne vďaka brazílskej tanečnej a elektronickej hudbe.

Help, Avenida Atlântica 3432, Copacabana, je určený pre priaznivcov disko muziky.

Živá hudba
V hlavnom meste Brazílie je široký výber nočných podnikov, v ktorých sa hrá živá hudba – samba, bossa nova, chorinho, rock, MBP (brazílsky pop), klasická hudba, blues a džez. Sambu v karnevalovom štýle je možné vidieť na námestí Plataforma 1, Rua Adalberto Ferreira 32, Leblon, denne od 22:00.

Priaznivci štýlu bossa nova vyhľadávajú New Garden, Rua Visconde de Pirajá 631, Ipanema, a Vinicius, Rua Vinicius de Moraes 39, Ipanema, kde sa hrá denne od 23:00.

Ďalším podnikom hrajúcim bossa nova je Bar do Tom, Rua Adalberto Ferreira 32, Leblon, pomenovaný po zakladateľovi daného hudobného štýlu – Tomovi Jobim. Otvorený je Štvr – Ne od 22:30.

Esch Café, Rua do Rosario 107, Centro, a Rua Dias Ferreira 78, Leblon, usporadúvajú sa v ňom pravidelné džezové večery.