Brazília - Ubytovanie

 • Letenky
 • Hotely
  Kde
  Príchod
  Odchod
 • Zájazdy
 • Knihy
 • Prenájom áut

Hotely

Úroveň hotelového ubytovania sa líši v závislosti od regiónu. Najlepšie hotely sa nachádzajú v mestách na juhu. Informácie: Associacăo Brasileira da Industria de Hoteis, sala 1005, Avenida Nilo Pecanha 12, Rio de Janeiro.

Poznámka: V čase karnevalu v Rio de Janiero je potreba si ubytovanie zarezervovať už mesiace vopred.

Rio de Janeiro/Săo Paulo: Hotely všetkých cenových skupín.
Brasília: Administratívne a vládne sídlo. Je tu len málo dobrých hotelov.
Salvador: Malý počet dobrých hotelov. Okrem nich sa tu nachádzajú penzióny a mládežnícke ubytovne. Počas karnevalu sú všetky ubytovacie kapacity veľmi skoro obsadené.

Kategórie: Systém označovania štandardu ubytovania hviezdičkami platí takmer vo všetkých hoteloch, no klasifikácia nezodpovedá európskej úrovni. Luxusné hotely majú 5 hviezdičiek, 3-hviezdičkové hotely majú bežný štandard a sú cenovo výhodné, 1-hviezdičkové hotely majú vo vybavení len to najnutnejšie. Ceny hotelového ubytovania sa neustále menia a sú silne ovplyvňované meniacim sa kurzom brazílskej meny.

Poznámka: Guia do Brasil Quatro Roda je najlepší brazílsky sprievodca hotelového ubytovania, ktorý v Brazílii dostanete vo všetkých novinových stánkoch.

Mládežnícke ubytovne

Zoznam vyše 90 brazílskych, mládežníckych ubytovní dostanete na adrese: Federaçao Brasileira dos Albergues da Juventude (hostely)), Rua General Dionisio 63, Rio de Janeiro.

Iné možnosti ubytovania

Na základe nedávno odštartovanej vládnej iniciatívy vznikajú okolo amazonského dažďového pralesa tzv. ekologické hotely, ktoré sú však väčšinou veľmi drahé.

Tzv. Dormotórios ponúkajú cenovo výhodné ubytovanie (ca. 5 US$) vo viac posteľových izbách so spoločnými kúpeľňami.
Ubytovanie v Pousadas (malé penzióny) stojí okolo 10 US$.
Izby s vlastnou kúpeľňou sú označené ako Apartamentos, izby so spoločnými kúpeľňami ako Quartos.

Kemping
Do amazonskej oblasti sú ponúkané rôzne organizované safari výlety a kempingové túry. Pretože mnohé oblasti Brazílie nie sú preskúmané, je potreba sa bezpodmienečne držať označených ciest.

Najlepšie je stanovať v organizovaných skupinách, alebo prespávať v hoteloch. Brazília je mierumilovná krajina, no rozkladá sa na tak obrovskej ploche, že aj malá nehoda ďaleko od najbližších ľudských obydlí, môže mať nepredstaviteľné následky. Celkovo sa v Brazílii nachádza asi 700 kempingových táborov. Držitelia medzinárodného kempingového preukazu majú 50% zľavu. Brožúrka Guia Camping obsahuje všetky potrebné informácie a dostanete ju vo väčšine kníhkupectiev. Bližšie info dostanete taktiež od kempingového zväzu Camping Clube do Brasil, Divisao de Campings, Rua Senador Dantas 75, 29 Andar, 20000 Rio de Janeiro.

Hotely

Kde
Príchod
Odchod