• Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut

Tokio

Japonské hlavné mesto je obchodným a finančným centrom. Tokio ponúka prekvapujúcu zmes architektúry futuristického výzoru, historických pamiatok a kultúry. Rozsiahla konglomerácia nadchne každého návštevníka svojou charakteristickou príťažlivou atmosférou.

Jedným z najväčších ázijských nákupných rajov je GINZA. Ceny sú vysoké avšak výber a prezentácia tovaru je super. Neďaleko sa nachádza divadlo Kabukiza a Cisársky palác (pre verejnosť uzavretý) s impozantnými vodnými priekopami a EAST GARDEN (Higashi Gyoen). Veža Tokyo poskytuje excelentný pohľad na záliv a dobovú architektúru Dúhového mesta (O-daiba) na upravenom ostrove.

Návštevníci, ktorí vstávajú zavčasu ráno, môžu navštíviť zaujímavý rybí trh v TSUKIJI. Oblasť ROPPONGI a AKASAKA, v ktorej sa nachádzajú ihriská blízkych bankových úradov a vládneho úradu, ponúka vibrujúci nočný život každého druhu, od čajových domov s gejšami po diskotéky.

Tí, ktorí majú záujem spoznať kultúru, módu a stravovacie návyky mladých Japoncov, doporučujeme navštíviť SHIBUYA a HARAJUKU, zatiaľ čo v zalesnenej oáze MEIJI SHRINE nachádzajú obyvatelia úľavu od davu. Západná časť SHINJUKU je najnavštevovanejší tokijský obvod mrakodrapov.

Východná časť SHINJUKU prekvitá rušnými nákupnými centrami a neónovým nočným životom, ktorý silne kontrastuje s pokojnou krásou susediaceho mestského parku SHINJUKU GYOEN. Ak si chcete vychutnať „Staré Tokyo“, navštívte typické štvrte SHITAMACHI, s úzkymi uličkami a rázovitými domami, v ktorých sa v lete konajú tri veľkolepé festivaly vábiace davy divákov. Hlavný turistický ťah vedie k chrámu ASAKUSA-KANNON, k čulému Budhistickému komplexu sa dostanete cez pestrofarebný pruh obchodíkov lemujúcich kraje ulice.

Cez rieku prejdete do štvrte RYOGOKU, v ktorej sa nachádza skvostné múzeum EDO-TOKYO a slávny NÁRODNÝ SUMO ŠTADIÓN. UENO je známe rozsiahlymi parkami, v ktorých je niekoľko významných múzeí umenia a kultúrnych miest. Lacnú stravu a hojnosť obchodov, v ktorých si dojednáte za tovar výhodné ceny, nájdete na trhu nízkej úrovne AMEYOKO MARKET.

Výlety
NARITA je atraktívne staré mesto s veľkým pôsobivým pútnickým chrámom nachádzajúce sa v lokácii medzinárodného letiska v Tokyu - NARITA-SAN. Počas celého roku je hlavným lákadlom pre Japoncov i zahraničných turistov Tokyjský DISNEYLAND. Vo vzdialenosti dvoch hodín cesty autom severne od Tokya leží mesto NIKKO, v ktorom sa nachádza svätyňa TOSHOGU a komplex s mauzóleom zakladateľov Japonska šogúnov Tokugawa. Okolie Národného parku NIKKO ponúka horské rezorty s termálnymi prameňmi a príležitosti pre túry, rybárčenie a člnkovanie.

Obdivovatelia keramiky sa nadchnú vidieckym mestečkom MASHIKO. Hodinu cesty autom južne od Tokia je situované pobrežné mesto KAMAKURA, v ktorom bolo sídlo stredovekej japonskej feudálnej vlády a v ktorom sa nachádzajú početné historické pamiatky. Výkonné svetlá osvetľujú obrovskú bronzovú sochu Veľkého Budhu, pestrofarebnú svätyňu HACHIMANGU a malebný ostrov ENOSHIMA.

V medzinárodnom prístave YOKOHAMA, vzdialeného 30 minút od Tokya, sa nachádza vibrujúca čínska štvrť a historické záhrady SANKEI-EN. Na najvyššiu japonskú horu FUJI môžete vystúpiť počas letných mesiacov. Národný park FUJI-HAKONE-IZU leží vo vzdialenosti jednej hodiny 30 minút od Tokya, ktorý je rekreačným rajom ponúkajúcim termálne pramene, golfové ihriská, možnosti rybolovu, kempovania, pešej turistiky a člnkovania.

V HAKONE pomocou lanoviek sa prepravíte cez vulkanickú krajinu vriaceho bahna, po jazere ASHI sa uskutočňujú výlety na výhliadkových člnoch. Môžete tu obdivovať prírodné múzeum sôch, múzeum PORSCHE i niekoľko pamätihodností.


Autor/zdroj: Redakcia
Text bol naposledy zmenený dňa: 05.02.2007