• Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut

S. a Z. Honšu & Hokkaido

Severné Honšu
Severné Honšu, známe i pod menom TOHOKU, poskytuje návštevníkom nádhernú prírodnú scenériu tiahnúcu sa ponad tri národné parky i početné menej známe kultúrne a historické poklady. SENDAI je živé, moderné mesto, ktoré je vstupnou bránou do regiónu Tohoko. V auguste sa tu koná slávny TANABATA STAR FESTIVAL.

Blízka MATSUSHIMA sa pýši malebným zálivom. Nádherné mesto AIZU-WAKAMATSU je známe glazúrovaným tovarom, historickým zámkom TSURUGAOKA a fascinujúcou rezidenciou samurajov BUKE-YASHIKI.

Vulkanický charakter priľahlého národného parku BANDAI-ASAHI je vyhľadávaní vyznavačmi turistiky, ktorí obľubujú najmä oblasť DEWA SANZAN a MOUNT ZAO, ktoré sa v zimných mesiacoch stávajú jednými z najvýznamnejších lyžiarskych rezortov.

Historickú HIRAIZUMI navštevujú turisti kvôli rozprávkovo vyzdobenému chrámu CHUSONJI. HIROSAKI je vábivé hradné mesto. Na severe ostrova Honšu s nachádza úžasný vulkanický kráter LAKE TOWADA obklopený alpskou krajinou národného parku TOWADA-HACHIMANTAI, ktorá je známa horúcimi prameňmi a vyhľadávaným lyžiarskym strediskom.

Západ Honšu
Západná časť ostrova Honšu je vyhľadávaná najmä kvôli pobrežiu, ktoré obmýva vnútorne more (Sanyo) a Japonské more (Sanin). Mestu HIMEJI dominujú jagajúce sa biele steny hradu HIMEJI. Hrad je tiež známy pod menom ‘White Heron Castle’, je to najkrajší a najlepšie uchovaný hrad v Japonsku.

Roztomilé mesto OKAYAMA je známe čiernym hradom a záhradami KORAKUEN STROLL, ktoré patria medzi tri najkrajšie záhrady v krajine. Neďaleko je situované hrnčiarske mesto BIZEN a nádherné KURASHIKI so zachovalou meštiackou štvrťou, v ktorej sa dnes nachádzajú početné múzeá a galérie remeselnej výroby.

Západnejšie leží HIROSHIMA, na ktorú bola zhodená počas Druhej svetovej vojny prvá atómová bomba. Japonci z popola vybudovali moderné kvitnúce mesto. Bombardovanie Hirošimi pripomína PEACE MEMORIAL PARK a MÚZEUM. Neďaleko sa nachádza nádherný ostrov MIYAJIMA, ktorý obdivujú návštevníci vďaka slávnej červenej bráne SHINTO TORII GATEWAY, ktorá zdanlivo pláva na mori pri prílive.

Medzi ďalšie hlavné mestské atrakcie patrí svätyňa ITSUKUSHIMA, prevoz lanovkou na blízke pohorie, odkiaľ je panoramatický výhľad na krajinu. Vyskytuje sa tu i skrotená vysoká zver. IWAKUNI je známe mostom s piatimi klenbami.

HAGI, ležiace na západnom pobreží Japonského mora, je vyhľadávané kvôli hrnčiarstvu a je možné sa tu dozvedieť o hostórií byvolov. Piesočné duny v meste TOTTORI, starobylá svätyňa IZUMO TAISHA a slávna pobrežná panoráma v AMANOHASHIDATE patria medzi najvýznamnejšie atrakcie na tomto severnom pobreží.

Hokkaido
Ostrov Hokkaido bol dlho japonským divokým západom a i v súčasnosti máte v tejto oblasti pocit podobný prvým priekopníkom divokého západu. Je domovom posledných pôvodných obyvateľov Japonska – KMeňa Ainu, ktorí si doposiaľ uchovali osobitosť svojej pôvodnej kultúry.

Rozsiahle časti ostrova Hokkaido sú chránené národnými parkami s charakteristickou fantastickou vulkanickou scenériou, bezodnými jazerami v kráteroch, horúcimi prameňmi, početnými pohoriami a lyžiarskymi strediskami. FURANO je preslávené kvitnúcimi poliami a vynikajúcou zimnou lyžovačkou. Počas zimy láka návštevníkov na ostrove Hokkaido fenomén dvoch prírodných predstavení: tancujúce žeriavy a kúpanie opíc v horúcich prameňoch.

Čulým hlavným mestom ostrova je SAPPORO, ktoré je známe turbulentným nočným životom a vynikajúcim Snežným festivalom, ktorý sa koná sa vo februári. Na juhu ostrova leží prístavné mesto HAKODATE, ktoré sa ako jedno z prvých prístavných japonských miest otvorilo zahraničnému obchodu. U návštevníkov zanecháva trvalý zápis do ich pamätí historická pevnosť GORYOKAKU a podmaňujúci nočný výzor mesta, ktorý odráža značný ruský vplyv.


Autor/zdroj: Redakcia
Text bol naposledy zmenený dňa: 16.10.2002