• Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut

Kyoto, Nara & Osaka

Tieto tri známe, turistami vyhľadávané mestá ležia v oblasti Kansai. Každé z týchto miest výraznou mierou prispelo do pokladnice japonskej histórie a kultúry. Medzi hviezdne japonské atrakcie patrí mesto KYOTO, ktoré bolo hlavným mestom Japonska vyše 1000 rokov. V meste založenom roku pána 794 sa nachádza množstvo chrámov, svätýň a múzeí. Historické miesta tejto oblasti sú učebnicou japonskej histórie. Umenie, remeselná výroba a kuchyňa tejto oblasti sa radia medzi najobdivuhodnejšie v celom Japonsku. Návštevníci by nemali opustiť mesto bez toho aby videli Zlatý pavilón (Kinkakuji), miniatúrne skalné záhrady Zen v RYOANJI, pôsobivý chrám KIYOMIZU, cisárske záhrady, sídlisko KATSURA a SHUGAKUIN (pri vstupe sa vyžaduje povolenie).

Svetovou turistikou je vyhľadávaný stredoveký hrad NIJO CASTLE, cinóbróva glazúrovaná svätyňa HEIAN a umelecké poklady Budhu v chráme SANJUSANGENDO. Doporučujeme pešo preskúmať okolie mesta, v ktorom turistov lákajú textilné dielne v NISHIJIN, vidiecky chrám ARASHIYAMA, a rajón gejší v GION. V Kyoto sa konajú tri významnejšie tradičné letné udalosti: malebný festival AOI, GION a JIDAI.

Vo vzdialenosti jednej hodiny južne od NARA sa nachádza Kyoto, ktoré je hlavným budhistickým centrom. V ôsmom storočí bolo Japonským hlavným mestom. Turisti sa zhromažďujú pred chrámom v TODAIJI, aby uvideli slávneho „Veľkého Budhu“, najväčší chrám na svete drevenej konštrukcie, starobylú svätyňu KASUGA a sochy Budhov v chráme KOFUKUJI. Nádherný park NARA je domovom posvätnej vysokej zveriny. V blízkosti ležiaci starobylý chrám HORYUJI bol založený v siedmom storočí.

Jedno z najväčších japonských miest – hospodársky prosperujúca OSAKA – je známa hojným výskytom vynikajúcich reštaurácií, historickým hradom OSAKA, divadelnými predstaveniami v Kabuki a v Bunraku. Mesto sa tiež pýši impozantným akváriom a úžasným múzeom orientálnej keramiky. Rušné mestské obvody NAMBA a UMEDA sú vyhľadávané kvôli nočnému životu, obvod DOTOMBURI ožíva najmä po zotmení. UNIVERSAL STUDIOS JAPAN bolo otvorené v r. 2001 na 140 akrovom pozemku v parku v Osaka, ktoré sa stalo enormne populárne.

VÝLETY: Historické mesto UJI nachádzajúce sa medzi Kyoto a Nara je známe pôvabným chrámom BYODOIN. Pútnici a turisti sú vítaní početnými chrámami a kláštormi na malebnej hore MOUNT KOYA ležiacej vo vzdialenosti dvoch hodín od Osaky. Ubytovanie v chráme a budhistická vegetariánska kuchyňa sú za rozumné ceny. Prístavné mesto KOBE má medzinárodnú príchuť, je známe starými štýlovými domami a budovami, ktoré sa datujú do obdobia Meiji.


Autor/zdroj: Redakcia
Text bol naposledy zmenený dňa: 16.10.2002