Japonsko - Ubytovanie

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut
WELCOME CARD umožňuje pre zahraničných návštevníkov zníženie poplatkov za ubytovanie, stravu, nákupy a zábavu. Získate ju zdarma v Tokijskom turistickom informačnom centre JNTO, alebo si ju zakúpite za Ą700 v informačnom centre na letisku v Kansai, v mestskom informačnom centre v Kyoto a v Kobe.

Hotely

Hotely sú „západného“ alebo „japonského“ štýlu. Západný štýl ubytovania (siahajúci od hotelov po penzióny) je podobný moderným americkým alebo európskym hotelom. Japonské hotely (ryokan) poskytujú vzrušujúce zážitky, hostia obdržia kimoná a dreváky. Izby sú vybavené japonskými vaňami, papierovými posuvnými dverami s množstvom ďalšieho príslušenstva. Za poskytované služby sa účtuje od desať do dvadsať percent k účtu.

V Japonsku nie je klasifikácia úrovne ubytovania.

Privátne ubytovanie

Minshuku je japonským ekvivalentom privátneho ubytovania, ktoré sa poskytuje v turistických oblastiach a na miestach určených pre trávenie prázdnin. Sadzby sú rozumné, turisti by mali očakávať menší komfort v porovnaní s ryokan alebo hotelmi západného štýlu. Od turistov sa požaduje poskladať ráno posteľnú bielizeň a uložiť ju do skrine, uteráky zvyčajne nie sú vo výbave príslušenstva. V ubytovni sa nechodí v topánkach, treba sa prezuť do papúč. K účtu sa pridáva malý darček alebo príplatok päť percent.

Mládežnícke hotely

V krajine sa nachádza asi 400 nocľahárni určených pre mládež. Mnohé vyžadujú od návštevníkov členstvo v Medzinárodnej mládežníckej Hostelovej Federácii, i keď si tzv. hosťovskú kartu môžete vopred zakúpiť na Tokijskom národnom riaditeľstve. Kontakt - Japan Youth Hostels Inc.

Penzióny

Charakter ubytovania v penziónoch je typu ‘Bed & Breakfast’, ktoré poskytuje nocľažníkom útulnú atmosféru. Nachádzajú sa v blízkosti lyžiarskych stredísk, jazier a na vidieku. Viac informácií získate na Japonskom národnom turistickom úrade.

Ubytovacia daň

Tokijská vláda uvedie od októbra 2002 ‘ubytovaciu daň’ platnú pre hotely a hostince v mestách, kde sa účtuje za izbu viac ako Ą10,000. Za izbu, v ktorej sa platí za noc v rozmedzí Ą10,000-15,000, bude sa vyrubovať daň vo výške Ą100. Za izby, v ktorých presahuje účet za noc Ą15,000, bude daň Ą200.

Hotely

Kde
Príchod
Odchod