• Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut

Japonské Alpy & Stred

Japonské alpy pokrývajú centrálnu oblasť ostrova HONŠU, ktorá je známa tiež pod názvom „Strecha Japonska“. Túto časť ostrova radi navštevujú počas všetkých ročných období vyznavači pešej turistiky, horolezci i bežní výletníci. Značná časť tejto oblasti je chránená v národných parkoch.

V NAGANE sa v r. 1998 konali zimné olympijské hry, mesto je známe veľkým pútnickým chrámom ZENKOJI. V okolí sa nachádza hojnosť lyžiarskych stredísk a horúcich prírodných prameňov. MATSUMOTO je hlavnou vstupnou bránou do Alp, v ktorom je zachovaný pôvodný stredoveký hrad. Neďaleko ležiaca vrchovina KAMIKOCHI ponúka turistom pešie túry, pri ktorých vám vytvorí najmä v jeseni paleta pestrofarebného lístia nádherné scenérie. .

TAKAYAMA je vyhľadávaná kvôli malebným festivalom a pýši sa zachovalou architektúrou zo 17. storočia. Historické mesto KANAZAWA je známe nádhernými záhradami KENROKUEN a zachovanou tradičnou remeselnou výrobou, akou je hodvábnictvo a hrnčiarstvo.

Na severe polostrova NOTO sa nachádzajú malé rybárske dedinky, zatiaľ čo na juhu vábi turistov veľký chrámový Zen komplex EIHEIJI a malebné ľudové dedinky v SHIRAKAWA-GO. Hodinu cesty člnom od pobrežného mesta NIIGATA je situovaný ostrov SADO, na ktorom žijú vidieckym spôsobom svetoznámy bubeníci KODO DRUMMERS.

NAGOYA je štvrtým najväčším japonským mestom, ktoré je známe porcelánovým, textilným priemyslom a glazúrovanými výrobkami. Na hrad Nagoya je pôsobivý pohľad, medzi najvýznamnejšie japonské svätyne patrí ATSUTA JINGU. V MEIJI MURA sa nachádza rozsiahly skanzen dobových budov z periódy Meiji.

Vo vzdialenosti 30 minút od Nagoya leží významná japonská svätyňa Shinto, uctievaná je i svätyňa ISE GRAND. Národný park ISE SHIMA chráni pobrežnú oblasť posiatu početnými malými rybárskymi dedinkami, ktorých obyvatelia sa živia najmä lovením perál. Prístav TOBA si uchovávajú návštevníci v pamäti vďaka „Zosobášeným skalám“, ktoré vytvárajú dva ostrovčeky spojené lanom. Perlový ostrov MIKIMOTO demonštruje používanú technológiu perlového priemyslu.


Autor/zdroj: Redakcia
Text bol naposledy zmenený dňa: 16.10.2002