Johannesburg - Odporúčame

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut
1/2 dňa

Národná botanická záhrada Witwatersrand
Botanická záhrada je vzdialená hodinu jazdy od Johannesburgu, rozkladá sa na ploche 300 hektárov pri vodopádoch Witpoortjie. Tvorí ju prirodzená vegetácia trávnatých porastov i savany.

Návštevníci uvidia na brale hniezdiť majestátnych čiernych orlov. Reštaurácia (kaviareň Clivia) sa nachádza v srdci záhrady, v tieni dvoch bielych stromov.

Botanická záhrada sa nachádza na Malcolm Road, Poortview, Roodepoort, najlepšie sa k nej prepravíte minibusovým taxíkom z ulice Noord do Britsu, alebo z Rustenbergu cez R47. V prevádzke je denne 08:00-18:00.

Johannesburská levia rezervácia
Levia rezervácia sa rozkladá na ploche 200 hektárov, okrem levou tu žijú pštrosy, žirafy, impaly atď.

Lion Park leží pri R55, medzi R512 a Cedar Avenue, Nietgedacht.

Väčšina Johannesburských agentúr ponúka výlety so sprievodom do rezervácie, ktorá je otvorená denne 08:00-16:30.

1 deň

Cradle of Humankind
Jaskynný systém sa nachádza 35km severozápadne od mestského centra, zahŕňa jaskyne Sterkfontein, Swartkrans, Kromdraai. V decembri 1999 ho zaradilo UNESCO na zoznam svetového kultúrneho dedičstva.

Približne v tucte vápencových jaskýň, najmä v Sterkfonteine sa našli pozostatky prvého kompletného Australopithecusa a nedávno malá stopa hominida stará 3.3-millionov rokov.

Daná oblasť zahŕňa i Rhino a Lion Park, kde je možné jazdiť na koňoch, liezť po skalách a zostúpiť do zlatej bane v Witwatersrand.

Cradle of Humankind Exhibits je najdostupnejší automobilom alebo s organizovaným zájazdom, prípadne minibusovým taxíkom z ulice Noord.

Jaskyne sú otvorené Ut-Ne 09:00-16:00, vstup je za poplatok.

Rhino a Lion Park je otvorený v pracovné dni 08:00-17:00 a cez víkendy 08:00-18:00, vstup je za poplatok.

Kromdraai Conservancy (tel: (011) 957 0241) prevádzkuje horolezecké túry, je nutné ich rezervovať vopred.