Johannesburg - Nakupovanie

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut

Johannesburg je obchodným rajom s obrovským výberom hypermarketov a módnych butikov, obchodov na predaj suvenírov ako i pouličných predavačov.

Ak si návštevník želá vyhnúť sa marketom, mal by navštíviť vzrušujúce blšie trhoviská.

Market World, 49 Ernest Oppenheimer Avenue, Bruma, na trhovisku sa rozkladajú stovky stánkov, otvorené je každý deň 08:00-18:00 okrem Po, pri vstupe sa platí poplatok, ktorý ide na charitu.

African Craft Market je otvorený denne 08:00-17:00, sídli na Cradock Avenue, Rosebank. Často na trhovisku vystupujú miestne skupiny. Je drahší a má menší výber ako Market World. Na obidvoch je možné kúpiť kuriózne predmety.

Michael Mount Organic Village Market, 231 Bryanston Drive, Bryanston, Sandton, zameraný na predaj remeselných výrobkov, chutných domácich koláčov a delikátnych syrov. V obľúbenej čajovej záhrade sú v ponuke pirohy. Otvorený je Štvr-So ráno.

Po celom Jahnnesburgu sa rozprestierajú obrovské obchodné reťazce – Eastgate Mall, Sandton City, Mall of Rosebank a Fourways Mall.

Sandton City je miestom, v ktorom nakupujú bohatí a slávni. V ponuke je módny tovar a klenoty.

V ostatných rokoch sa kníhkupectva z ulice Yeoville''s Rockey presunuli do ulíc Melville''s a Seventh, obľúbenou oblasťou pre nákup starožitností ostal Norwood, najmä na ulici Grant Avenue.

Art Africa, 62 Tyrone Avenue, Parkview, predáva široký sortiment afrického umenia a remeselných výrobkov, ktoré sú často vyrábané z necyklovateľných materiálov.

Giraffe Centre, Second Avenue, Melville, taktiež poskytuje na výber širokú paletu obchodov špecializovaných na predaj remeselných výrobkov.

Elephant Hide, 162 Corlett Drive, Bramley, predáva sa tu obuv vhodná do bušu a africky dizajn, má nádherná čajovú záhradu.

Cobble Centre, roh ulice 12th a Fourth, Parkhurst, ponúka remeselné výrobky, ktoré vyrobili ženy so Soweta.

Vo všeobecnosti sú obchody otvorené 09:00-17:00 (09:00-14:00 v Ne), väčšie obchodné domy a supermarkety môžu ostať otvorené do 18:00. DPH 14% je na všetky tovary a pri odchode z krajiny môžu turisti požiadať o jej vrátenie.