Johannesburg - Doprava z/na letisko

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut

Airports Company South Africa, JNB

Počet terminálov: 6

Letisko je situované vo vzdialenosti 22km východne od Johannesburgu.

Doprava medzi terminálmi
Bezplatná kyvadlová doprava zabezpečuje prepravu medzi všetkými terminálmi a vzdialenejšími parkoviskami.

Z Johannesburgu sa prepravíte k letisku po R24; z Pretórie po R21. Z daných ciest je zreteľné značenie k letisku.

Parkovisko
Na letisku je niekoľko parkovísk poskytujúcich krátkodobé i dlhodobé parkovanie, vrátane podzemného i vonkajšieho nezastrešeného. Bezplatná kyvadlová doprava operuje medzi vzdialenejšími parkoviskami a terminálom.

V kancelárii spoločnosti ACSA (tel: (0)11 921 6090/1), ktorá je otvorená denne 24 hodín, získate viac informácií o možnostiach parkovania.

Prenájom
V príjazdovej hale určenej pre domáce lety majú zastúpenie nasledovné spoločnosti: Avis, Budget, Europcar, Hertz, Imperial, Khaya, National, Siswe a Tempest.

Verejná doprava
Medzi letiskom a Johannesburgom, Pretóriou a ich predmestiami zabezpečujú prepravu taxi služby a kyvadlová doprava. Prevádzkuje ich spoločnosť Izinga Transport Management (Itram), ktorá ma informačnú tabuľu v sekcii reklamácie batožín v Terminály A a B.

Viac informácií o verejnej doprave získate u ACSA (tel: (0)11 921 6262). Stanovišťa taxíkov a kyvadlovej dopravy sú oproti Terminálu A, pričom autobusy a autokary majú odchod z viacposchodového parkoviska.

Informačné tabule sú umiestnené v príjazdových halách a halách odchodu. Gauteng Tourism Authority Information Desk sa nachádza v príjazdovej hale medzinárodného terminálu.