Johannesburg - Zábava a nočný život

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut

Nočný život sa sústreďuje medzi ulicami street bashes a gumba-gumba (tradičné domové party v predmestí Soweto) a ulicami jols a lang-arm. Zábava v Johannesburgu sa často delí medzi bielych a čiernych.

Medzi ďalšie centrá zábavy sa radí obvod Melville/Brixton, severné predmestia – Rosebank, Norwood, Rivonia a Orange Grove, ďalej Central Business District, Yeoville, Braamfontein a Newtown.

Prevádzka zábavných podnikov nie je časovo obmedzená a často sú otvorené až do svitania. Legálny vek na konzumovanie alkoholu je 18 rokov.

Bar

Kilimanjaro v Melrose Arch je trendový bar, v ktorom mládež spolu s finančnou elitou sedí vedľa seba a ochutnávajú chladené vína.

Catz Pajamas, Main Road, je reštaurácia s barom, otvorená 24-hodín denne.

Full Stop, Fourth Avenue, kaviareň je vhodným štartovacím bodom pre začiatok večera.

The Ratz Bar, Seventh Street - vibrujúci nový bar.

Roxy Rhythm Bar, 20 Main Road, Melville, vyhľadávaný kvôli drinkom, dá sa tu zahrať pool alebo pinball. Býva plný, pretože každý večer tu hrá živá hudba.

Champions, roh ulíc Wolmarans a Rissik, je najstarší gay bar v meste.

Carfax, 39 Pim Street, v Newtown, je určený najmä pre priaznivcov piva, večer sa tu konajú umelecké predstavenia.

Radium Beer Hall, 282 Louis Botha Avenue, oblasť Orange Grove, najstarší bar v meste. Pôvodne čajovňa otvorená v r. 1929, bola v r. 1944 konvertovaná na piváreň.

Kasíno

Montecasino, hrací komplex sa nachádza v predmestí Fourways, je replikou opevnenej dediny Tuscan, zahŕňa reštaurácie, kiná, divadlá, kluby. Kasíno je oddelené od obchodov a reštaurácií umelou stenou. Pri vstupe sa vyžaduje vek 18 rokov a identifikačný preukaz.

Klub

V predmestí Melville sa nachádzajú trendové nočné podniky, v Hillbrow a Yeoville ležia najautentickejšie juhoafrické kluby, v ktorých sa hrá mix disko, soul, hip hop, mbaqanga a kwaito.

Base, roh ulíc Twist a Kotze, Hillbrow, láka bohatšiu klientelu, z jeho balkónu je pekný výhľad.

Da Flava, Rockey Street, Yeoville, určený pre lepšie situovaných zákazníkov, hrá sa tu hip hop.

Piccadilly Café, roh ulíc Rockey a Cavendish, Yeoville. 206 Live, 206 Louis Botha Avenue, Orange Grove, vyhľadávajú ho priaznivci funku a drum''n''bass.

Electric Workshop sa nachádza v obvode Mega Music precinct, kde ležia viaceré malé zábavné podniky.

Reality, 248 Jeppe Street, obľúbený klub, rozkladajúci sa na troch podlažiach, ponúka hip hop, house a drum''n''bass.

Bump, sídli na rohoch ulíc Alexander a Aitken Roads, Midrand je známy usporadúvaním veľkých party.

Živa hudba

Newtown Music Hall (bývalý Mega Music Warehouse) sídli v Newtown Cultural Precinct, radí sa medzi najobľúbenejšie podniky, v ktorých sa hrá džez, blues, hosťujú v ňom i miestne skupiny.

Roxy Rhythm Bar vyhľadávajú najmä študenti a vystupujú tu miestne hudobné skupiny.

Blues Room je situovaný v rámci komplexu Village Walk nachádzajúcom sa na ceste Rivonia, radí sa medzi najlepšie džezové a bluesové podniky v meste.

Kippies, leží na Market Theatre, 121 Bree Street, konajú sa v ňom kvalitné džezové večere.

Julian''s Bistro and Music Theatre, 286 Acacia Road, Blackheath, (otvorený je Str-Ne) špecializuje sa na džez, blues, blues rock a fusion.