Hong Kong - Ubytovanie/Hotely

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut

Hong Kong patril pod Veľkú Britániu až do roku 1997, kedy sa stal špeciálnym administratívnym regiónom Číny, pričom si ponechal vlastný politický, ekonomický i sociálny systém. Metropola však nie je jedinečná iba administratívou, ale tiež prehľadnou a spoľahlivou dopravnou sieťou, ohromujúcimi nákupnými centrami či chrámami a tichými zákutiami parkov, ktoré pôsobia ako relaxačné oázy uprostred ruchu a hluku veľkomesta.

Na cípe polostrova Kowloon sa rozkladá populárna štvrť Tsim Sha Tsui s množstvom kvalitných hotelov. Pobrežie prístavu Victoria Harbour pojíma luxusné nákupné strediská, obchodíky lemujúce ulicu Nathan Road, Honkongské kultúrne centrum, Hongkongské múzeum umenia a ponúka úžasné výhľady na Hong-kongský ostrov (špeciálne v noci). Záliv Causeway Bay má niekoľko dobrých hotelov so strategickou lokalizáciou neďaleko stanice MTR. Zaujímavým mixom starých a moderných stavieb je dištrikt Wanchai, ktorý okrem iného zahŕňa i Hong- kongské kongresové a výstavné centrum. K iným honkongským štvrtiam s dobrými ubytovacími možnosťami patria Admiralty, Central a Forstress Hill.

Ubytovanie v Hong Kongu je dobré rezervovať v dostatočnom predstihu, nakoľko metropola je celoročne doslova zaplavená turistami z celého sveta. Predídete tak prípadným problémom pri hľadaní vhodného hotela v Hong Kongu počas vašej návštevy.

Ceny ubytovania v Hong Kongu sa u trojhviezdičkových hotelov pohybujú od 75 až po 290 euro za noc.

Hotely

Kde
Príchod
Odchod