Hong Kong - Info/Letenka/Hotely

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut


1. júla 1997 sa Hong Kong stal špeciálnym administratívnym regiónom Číny v dohode, ktorá bola uzavretá na 50 rokov. Na základe tejto zmluvy („jedna krajina, dve politiky“) si Hong Kong ponechal svoj vlastný politický, ekonomický a sociálny systém, angličtina ostala úradným jazykom a mesto je naďalej oddelené hranicami od zvyšku krajiny.

Hong Kong bol súčasťou čínskeho cisárstva, predtým než padol pod anglickú správu ako priamy dôsledok ópiových vojen v 19. storočí. Briti spravovali prístav od roku 1841 až do leta 1997 s krátkou prestávkou počas 2. svetovej vojny, kedy Hong Kong, po dobu štyroch rokov, kontrolovali Japonci.

Hong Kong sa stal populárnou turistickou destináciou a zároveň jedným z hlavných svetových ekonomických centier. Vody prístavu ponímajú viac ako 260 ostrovov, ale iba niekoľko málo z nich je obývaných, čo zvyšuje atraktivitu metropoly ako miesta, kde si od hektického tempa a hluku veľkomesta môžete oddýchnuť na pokojných a tichých ostrovčekoch. Samotné centrum však nie je iba kolekciou moderných mrakodrapov, ale tiež sídlom budov z koloniálnej éry a tradičných chrámov.

Veľa sa zmenilo od roku 1841, kedy sa Lord Palmerston (vtedajší britský zahraničný sekretár) nechal počuť, že Hong Kong nie je nič viac ako pustý ostrov bez jediného domu.