Bukurešť - Odporúčame

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut
1/2 dňa
Cernica
Nachádza sa14 km východne od Bukurešti, na ostrove uprostred jazera. Je to nádherný kläštor 17. storočia. Za jeho stenami sa nachádzajú dva kostoly z 19. storočia, cintorín, kaplnka, múzeum náboženských vied a typografie.

Kláštor bol zatvorený na konci druhej svetovej vojny a znovu otvorený až v r. 1995.

Relikvie z 19. storočia priťahujú mnoho pútnikov a neďaleké jazero je vhodné na plávanie. Kláštor je otvorený denne, vstup je bez poplatku. Vlaky do Cernica odchádzajú z Gara Obor (cestovný čas - 30 minút).

1 deň
Sinaia
Sinaia je kráľovská, historická letná rezidencia. Kráľ Carol I. sa zaľúbil do oblasti Sinaia, ktorá sa nachádza na úpätí pohoria Furnica a pri návšteve miestneho kláštora v r. 1868 s rozhodol dať postaviť hrad Peles.

Tento pôsobivý renesančný hrad s gotickými vežičkami v súčasnosti slúži ako múzeum zbraní, nábytku, obrazov a kráľovského majetku.

Hrad je otvorený Str-Ne 09:00-16:00. Vstupný poplatok je 3USD. Neďaleko je situovaný Pelisorul, palác kráľa Ferdinanda, ktorý je dekorovaný v štýle Art Deco (vstup za poplatok).

Sinaia sa stal módnym rezortom bohatých a slávnych. George Enescu, slávny skladateľ Rumunských rapsódií, tu má letnú vilku.

Sinaiaská scenéria vábi návštevníkov po celé storočia, vyskytujú sa tu ešte neznečistené pohoria, čisté minerálne pramene, horské chodníčky. V zime je tu vynikajúca lyžovačka.

Viac informácií o tomto rezorte získate na Sinaia Tourist Office, (tel: (094) 655 003; fax: (044) 315 385). Vlak do Sinaia odchádza z Gara de Nord (cestovný čas - 2 hodiny).