Rumunsko - Ubytovanie

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut
Hotely
Sieť hotelov nie je príliš široká. Ceny sa pohybujú cca od 10 USD vyššie za osobu a noc.

Ubytovanie na súkromí
V turisticky zaujímavejších oblastiach sa vám často stane, že vás niekto osloví priamo na stanici, alebo pri prechádzke mestom s ponukou ubytovania. Stačí sa chvíľu pomotať dookola stanice alebo turistami navštevovaného miesta s vašou batožinou. Ak sa nablízku nikto taký nenájde, spýtajte sa taxikára, či inej vhodnej osoby na Gazda, Camera libere.

Ide väčšinou o izbu v dome, či byte dotyčného. Očakávajte čisto postlaný rozťahovací gauč, starší obývačkový nábytok s množstvom porcelánových figuriek, zdieľanie kúpeľne s domácim pánom a pri takomto type ubytovania na vidieku, často aj obyčajnú latrinu.

Domáci sú však priateľskí a často sa k vám správajú ako k rodinnému hosťovi, takže rozhodne doporučujem absolvovať takúto exkurziu do života radových Rumunov.

Minimálna cena za ubytovanie v súkromí sa pohybuje od 3 USD na vidieku až po 6 USD v turistami vyhľadávaných sedmohradských mestách. Možno sa vám podarí aj niečo zjednať, najmä ak sa chystáte v zostať viac ako jednu noc.

Kemping
Kemping je bežnou formou ubytovania a pri väčšine miest sa nachádzajú miesta na stanovanie (tzv. Popas Turistikas či Campigara). Často sa jedná iba o vyhradené plošinky v blízkosti nejakej reštaurácie bez sociálneho zariadenia, kde sa ráno zobudíte uprostred stáda pasúcich sa kráv.

Väčšinou nikto nenamieta, ak si rozložíte stan hneď za mestom, či dedinou. Mnohí domáci turisti to tak robia tiež.
Ak sa plánujete na niektorom mieste zdržať s rozloženým stanom dlhšie oplatí sa opýtať majiteľa najbližšej záhrady, či si nemôžete rozložiť stan u neho. Vaše veci budú tak chránené aj pri výletoch do okolia. Poplatok by mal byť mierny, a dosť možné, že vôbec žiadny.
Kempovanie na záhrade ponúkajú aj mnohí gazdovia – poskytovatelia ubytovania na súkromí.

Hotely

Kde
Príchod
Odchod