Bukurešť - Výlety/okolie

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut

Pešie túry
Cultural Tourism Initiative usporadúva na požiadanie pešie túry, ktoré smerujú do historického jadra, k politickým budovám, galériám, k neoklasickému kráľovskému palácu, univerzitnej knižnici.

Ceny výletov závisia od počtu ľudí a dĺžky výletu, ktorý môže trvať 1 hodinu - až pol dňa. Čas odchodu a dĺžka trvania výletu sa dohodne vopred.

Autobusové túry
Anglicky hovoriace zájazdy zabezpečuje Cultural Tourism Initiative. Všetky majú odchod z Ateneul Roman, a to ráno alebo na poludnie. Trvajú zväčša tri hodiny.

Každý zájazd je zameraný na inú klientelu. Milovníkom histórie odporúčame ten, ktorý zahŕňa historické obdobie siahajúce od starej Bukurešti až po komunistickú éru. Iné sú zamerané na umenie alebo na spoznanie tradičného spôsobu rumunského vidieckeho života.

Pravdivý príbeh o Drakulovy zaberie hodiny a hodiny. Turisti obľubujú návštevu Vojenského múzea a kláštora Snagov mimo Bukurešti, kde je Vlad Tepes pochovaný. Zájazd ku kláštoru musí byť dohodnutý vopred, cena sa mení v závislosti od počtu ľudí a typu prepravného prostriedku.