Bukurešť - Nakupovanie

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut

Najlepšími obchodnými štvrťami sú Calea Victoriei a Bulevardul General Magheru, prípadne Hyperkmarket v Bukurešti, Calea Vitan 55-59 (otvorený denne 10:00-22:00).

Medzi hlavné obchodné domy sa radia:
Veľký supermarket Cocor, Bulevardul Bratianu 29-33, a Unirea, Piata Unirii 1.

V metropole sú zastúpené renomované obchodné značky, od Benettonu po Max Mara a Terzoatto.

Zjednávanie ceny tovaru je možné v obchodíkoch, ktoré sú situované v okolí ulice Strada Lipscani. Napr. v obchode Palarierul, Strada Gabroveni 2- 4, v ktorom sa predávajú ručne robené klobúky.

Značný záujem je o kúpu ľudových výrobkov, akými sú vyšívané šaty, maľované veľkonočné vajcia, koberce, hrnčiarske výrobky, z dreva vyrezávané predmety a ikony.

Takýto druh tovaru je možné zakúpiť v rumunskom sedliackom múzeu alebo vo väčšine obchodných domov. Tradičné odevy predstavujú zvyky transylvánskeho regiónu.

Dobrou kúpou sú i starožitnosti. Získate ich v galériách, ktoré sa nachádzajú pozdĺž Calea Victoriei alebo historického centra.

Ak sa zaujímate o rumunskú hudbu, skúste Muzica, Calea Victoriei 43. Na predaj sú CD siahajúce od rumunského hip-hopu (Genius a Candy) po panpipe muziku Gheorghe Zamfir a populárnych folkových spevákov (Maria Tanase). Výhodne sa tu dá kúpiť country muzika.

Gerovital a Aslavital - vyhľadávajú ich hollywoodske hviezdy, pretože ponúkajú veľmi špecifické produkty.

Rumunské vína sú vo väčšine obchodných domov. Medzi najlepšie červené sa radí Cabernet Sauvignons a svetlé Pinot Noirs. Kvalitné obchody na predaj vín sú Murfutlar a Vinul Cavalerului. Tuica je sladký rumunský likér vyrobený zo sliviek.

Na ulici Strada Mihai Bravu, ktorá je situovaná vo východnej časti mesta, a v Militari, Strada Valea Cascadelor, v západnej časti mesta, sa koná blší trh. Nájdete tu knihy a starožitnosti, oblečenie ba dokonca ojazdené autá.

Obchody sú vo všeobecnosti otvorené 09:00-18:00 v pracovne dni, do 14:00 v sobotu (niektoré obchodné domy sú otvorené do 20:00 alebo 21:00). DPH je 19% a je platná na všetky tovary a transakcie. Vyžiadanie vrátenia DPH je možné, ak nákup prekročil 125USD.