Miláno - Nakupovanie

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut

Miláno je chrámom módy, sídli tu Armani a Versace. Najvhodnejšia oblasť na nakupovanie sa nazýva tzv. Quadrilateral, ktorý je formovaný ulicami Vaia Montenapoleone, Via Sant’Andrea, Via Monzani a Via della Spiga severne od katedrály. Sídlia tu také značky ako Armani, Dolce&Gabbana, Exté, Ferragamo, Gucci, Missoni, Prada, Trussardi, Valentino, Versace a Vuitton.

Gianni Versace zaberá štyri poschodia na ulici Via Montenapoleone 2. L’Armadiode Laura, Via Voghera 25, poskytuje výhodné zľavy pri kúpe mimo sezónneho tovaru.

Najrenomovanejšie obchody na predaj nábytku a dizajnu sa nachádzajú severne od Quadrilateral, v Corso Matteoti, na ulici Via Durini a Via Manzoni, sú však pomerne drahé. Alternatívou sú obchody v okolí mestskej štvrte Brera, v ktorých je možné nakúpiť lacnejšie ako v exkluzívnych butikoch a v art galériách.

V pešej zóne na ulici Via Fiori Chiari je možné navštíviť galérie, občerstviť sa v štýlových kaviarňach. Trhy zamerané na predaj starožitností sa konajú cez víkendy v okolí štvrte Naviglio Grande.

Mimo mestského centra sa nachádzajú väčšie obchodné centrá. Corso Buenos Aires (severne od centra), Corso Vercelli (západne) a Corso XXII Marzo (východne) sú zamerané na predaj módneho tovaru. Šaty, klobúky, batožiny, topánky, príslušenstvo a športová móda sú všeobecne vysokej kvality, i keď sú lacné.

Stockhouse, Via Montegani 7, je diskontný obchod; ďalšie nájdete na zozname Corriere della Sera, kde na obchodných stránkach (Il mondodeg lioutlet) sú letáky a výhodné nákupy (spaccieoccasioni).

Pre tých návštevníkov, ktorí uprednostňujú ruch pouličných trhov, odporúčame Viale Papiniano (metro San Agostino), ktoré je otvorené celý deň v So, pričom Via Zivetti (metro Centrale FS) je otvorené v stredu ráno. Blší trh, Fiera di Senigallia, sa koná pozdĺž základne Darsena v So medzi 08:30 a 17:00.

Väčšina obchodov je otvorená 09:30-13:00 a 15:30-19:30, veľké obchodné domy sú otvorené po celý deň. Niektoré obchody sú zatvorené v nedeľu a otvorajú sa až v pondelok po obede. V auguste je značný počet obchodov zatvorený. DPH je 12 a 14%. Návštevníci z mimoeurópskych krajín môžu požiadať o vrátenie DPH pri väčších nákupoch.