Taliansko - Turistické info

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut
Letoviská
informácie o talianskych letoviskách boli spracované podľa údajov cestovných kancelárií CA TURIST, SATUR, MAT TOUR, HETCHER – HUGO, C.A. TORU.)

Sicília
Najväčší ostrov Talianska, ktorý bol už pred stáročiami nazývaný, "Ostrovom slnka" pre svoje subtropické podnebie. Teploty sa pohybujú od 23 °C v máji až do 38°C v auguste. Symbolom Sicílie je doteraz v Európe najväčšia činná sopka Etna. Pre jedinečnú krásu krajiny, pekné pláže a množstvo cenných antických pamiatok je Sicília vyhľadávaným turistickým miestom po celý rok. S Talianskom ostrov spája pravidelná lodná doprava z prístavu Reggio Calabria a Villa S.Giovanni do Messiny. Hlavným mestom Sicílie je Palermo.

Sardínia
Druhý najväčší ostrov v Stredozemnom mori je nazývaný "božskou šlapajou", podla legendy, že keď Boh vkročil do nekonečných vôd sveta po prvý krát, na mieste jeho prvej šlapaje vystúpila z mora tichá pevnina - dnešná magická Sardínia. Rôzne národy obývajúce Sardíniu v minulosti zanechali na otrove architektonické pamiatky z ktorých niektoré sú skutočným skvostom. K takýmto patria typické sardínske stavby nuragi. Sú roztrúsené po celom ostrove a miestami sa zachovali aj celé dediny ako Su Nuraxi. Ostrov má aj ďalšiu devízu, prekrásne morské pobrežie. Sardínia má právom prívlastok "európsky Karibik". Piesčitých pláži s oslnujúcim pieskom, skalnatých útesov a podmorských jaskýň je tu plné priehrštie.

Severná Sardínia
Ak hľadáte to najkrajšie z tohto i tak nádherného ostrova, navštívte severo - východné pobrežie Sardínie. Územie v okolí cca 50 km od prístavu Olbia je známe prekrásnymi bielymi plážami, tyrkysovo - zeleným morom hrajúcim všetkými odtieňmi, priehľadnými plytčinami ale aj príjemnými strediskami ožívajúcimi najmä večer pri večerných vychádzkach.

Ischia
Ischia je so svojou rozlohou 4633 km2 najväčším ostrovom v Neapolskom zálive a je vzdialená od Neapola len 1 1/2 hodiny plavby loďou. Ostrov je sopečného pôvodu a uprostred ostrova sa dodnes týči nečinná sopka Epomeo. Sopečná činnosť priniesla ostrovu jeho dnešné bohatstvo, vyše 300 horúcich a studených termálnych prameňov. Termálne pramene ponorené do stredomorskej vegetácie a okolité more a pamiatky urobili z Ischie ostrov turistov. Okrem rôznorodých piesčitých či skalnatých morských pláží, má väčšina hotelov na Ischii svoje kúpeľné oddelenia, kde je možné absolvovať rôzne liečebné procedúry a tiež skrášľovacie kozmetické kúry.

Kalábria
Najnižšia časť Apeninského poloostrova s krásnou prírodou a s prevažne hornatou krajinou, v ktorej sa prakticky nevyskytuje priemysel. Vyznačuje sa teplým a príjemným podnebím od apríla až do októbra, s teplotami okolo 30 °C v máji, júni a v septembri. V júli a v auguste teplota dosahuje okolo 40 °C. Odmenou pre každého návštevníka Kalábrie sú nádherné prírodné scenérie.

Rimini
Kraj Emilia Romagna - turisticky najznámejšia Jadranská kúpeľná oblasť, ležiaca na niekoľko km dlhej slnečnej riviére tiahnucej sa od oblasti Ravenny až po Cattolicu. Najväčšie turistické stredisko tejto oblasti RIMINI je bohaté na množstvo historických pamiatok z dôb antických i stredovekých, jeho severné prímestské časti Rivabella, Viserba, Viserbella a Torre Pedrera sú známe a vyhľadávané skôr ako prímorské kúpele podobne ako Cervia, Misano Adriatico, Cesenatico alebo Milano Marittima. V tejto oblasti odporúčame navštíviť najmä blízke San Marino, Taliansko v miniatúre vo Viserbella, delfinárium v Rimini, alebo niektorý z množstva zábavných parkov a aquaparkov.

Lignano
Najväčšie a najnavštevovanejšie stredisko na severe Adriatickej riviéry, výborná dopravná dostupnosť, dlhé pieskové pláže s pozvoľným vstupom do mora, obchody, reštaurácie, pizzerie. Letovisko sa člení na rušnejšiu časť SABBIADORO a tichšiu, neskôr vybudovanú časť PINETU.Veľkou atrakciou pre deti a mládež je vodný park známy pod menom Aquasplash. K dispozícii sú: bazény, tobogan, tenisové kurty, športoviská… Neďaleko vodného parku je letné kino s programom pre deti aj dospelých.

Eraclea Mare
Presne v strede medzi Lido di Jesolo a Caorle sa nachádza menšie prímorské letovisko – zelená lagúna Benátskeho zálivu – mestečko Eraclea Mare. Stredisko je mimoriadne vhodné pre rodiny s malými deťmi vzhľadom na veľmi dobrý prístup k vode a malú vzdialenosť od ubytovania na pláž. Z apartmánových domov, viliek, bungalovov a hotelov sa na 8 km dlhú pieskovú pláž prejdete píniovým hájom, ktorý lemuje celé pobrežie strediska. Niekoľko pizzerií, kaviarní, reštaurácií a zmrzlinárni uspokojí vaše nároky na príjemné posedenie po horúcom dni na pláži. Pre malých ale i veľkých návštevníkov strediska sú pripravené rôzne atrakcie – bicykle pre celú rodinu, zájazdový cirkus, hracie automaty, autíčka, jazda na koni, diskotéka a mnohé ďalšie lákadlá.

Lido di Jesolo
Najväčšie stredisko Benátskej riviéry s vyše desaťkilometrovou plážou, 3 km vzdialené od mestečka Jesolo. Lido di Jesolo má základné časti - Zona Pineta, Zona Centro a Zona Faro. Naprieč celým Lidom vedie promenáda s obrovskou koncentráciou reštaurácii, kaviarní , cukrární, obchodníkov, barov a diskoték. V centre na Piazza Drago je autobusová stanica (so spojením do Benátok), ďalej je tu Luna Park Jesolandia, turistická informačná centrála a krytá plaváreň Palestra. Stredisko ponúka jedinečné možnosti pre milovníkov športu. Najbližšia trasa vedie po rakúskej autostráde A2, popri Tarvisiu a Udine, so zjazdom S. Dona di Noventa.

Benátska riviéra
Bibione
Prímorské letovisko BIBIONE si za posledné roky obľúbilo veľa slovenských i zahraničných turistov. Jeho rozľahlé pláže, kľudné a bezpečné more, bohaté borovicové háje a pohostinnosť tunajších ľudí poskytuje plné uspokojenie každému návštevníkovi tohto letoviska. Bibione leží na pobreží, asi 80km severne od Benátok, ktorých krásu nie je nutné zdôrazňovať. Okrem Benátok máte však možnosť navštíviť i ďalšie blízke kultúrne a umelecké strediská ako je Verona, Vicenza, Padova, Treviso a Terst. Neďaleko od letoviska sa nachádzajú i slávne zámky v Passariano alebo v Alvisopoli. K životu v letovisku neodmysliteľne patrí i množstvo reštaurácií, pizzerií, barov a cukrární, ktoré ponúkajú turistovi nielen výborné jedlá, vybrané vína a ryby, ale tiež špargľu a jahody, ktoré nemôžu chýbať ani na žiadnom tunajšom miestnom trhovisku. K športovému vyžitiu je v Bibione k dispozícii tenis, kolky, volejbal, windsurfing, kánoe a tiež jazda na koni alebo na horskom bicykli alebo návšteva miestneho kúpaliska. Príjemné večerné rozptýlenie Vám umožní návšteva niektorého z množstva nočných podnikov, diskoték, kaviarní, Lunaparku, alebo jednoducho prechádzka po morskom pobreží, odkiaľ je počuť rytmus, v ktorom mestečko žije. Bibione tvoria časti Lido dei Pini, Spiaggia, Lido del Sole a Pineda.

Pozri turistické informácie aj pre nasledovné lokality


Súvisiace linky

Official Tourist Site - vhodné štartovacie miesto na získanie turi...

Yahoo + Lonely Planet - štandarizované údaje o krajine a tematizov...

Skvostnej krajine: Arrivederci! - Cestu do Talianska sme začali slov...

Ochutnávka miest - karnevalové Benátky - Vo svete sa každoročne ...

Od Benátok po Ligúriu - Náš popis nebude presný ani úplný. Tal...

Dolomity - takmer ako rozprávka - Encyklopédia horolezectva sa o to...

Zaujímavosti z Talianska - V roku 64 bol v Ríme veľký požiar, pr...