Taliansko - Ubytovanie

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut
Hotely
V Taliansku je zhruba 40.000 hotelov. Všetky hotely majú pevné ceny, ktoré sú závislé od vybavenia, sezóny, služieb a polohy. Podľa zákona si hostia musia dať od hotela vystaviť oficiálny účet.
V Ríme sa nachádza mnoho hotelov, napriek tomu sa odporúča rezervácia vopred. Ceny ubytovania sú tu veľmi vysoké a za všetky služby sa platí extra. Nechajte si vopred udať celkovú sumu. Lacnejšie ubytovanie nájdete v štvrti severne od Stazione Termini.
Adresa najdôležitejšieho hotelového zväzu: Federalberghi), Via Toscana 1, I-00187 Roma.

Motely
sa nachádzajú na všetkých diaľnicach a dôležitých cestách.

Mládežnícke ubytovne
Viac ako 50 mládežníckych ubytovní patrí talianskemu zväzu - Associazione Italiana Alberghi per la Gioventu). Via Cavour 44, I-00184 Rom. Zoznam týchto mládežníckych ubytovní dostanete v kanceláriách cestovného ruchu. Cez letné mesiace sa odporúča rezervácia vopred. Vo väčších mestách a turistických oblastiach aspoň 14 dní vopred. V niektorých mestách sú aj iné cenovo výhodné možnosti ubytovania pre žiakov a študentov.

Kemping
Informácie o kempingoch získate v miestnych kanceláriách cestovného ruchu. Vo väčších kempingoch si môžete prenajať stan alebo obytný príves. V taliansku sa nachádza 1.600 kempingov. Prehľad najdôležitejších kempingov Carta d''Italia Parchi Campeggio, dostanete zadarmo od Centro Internazionale Prenotazioni, Federcampeggio, Casella Postale 23, I-50041 Calenzano (Firenze). Ceny ubytovania v kempingoch sú závislé od polohy a vybavenia. Za deti do 3 rokov nemusíte platiť. Ďalšie informácie dostanete od TCI, Corso Italia 10, I-20122 Mailand.

Hotely

Kde
Príchod
Odchod