Miláno - Doprava z/na letisko

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut
Miláno disponuje dvoma väčšími letiskami - Linate a Malpensa.

Letisko Linate sa nachádza vo vzdialenosti 7km východne od Milána, prepravíte sa k nemu z centra po Via XXII Marzo a po Viale Corsica. Z mestského okruhu je výhodné ísť smerom na Linate exit. Letisko má dobré napojenie na severotaliansku cestnú sieť. Autostráda 8 vedie k severnej časti Milana a k Varese. Autostráda 4 smeruje do Milana a do Novara, západne od Milána. P41 vedie cez Alpy do Švajčiarska cez Como, Autostráda 1 smeruje juhovýchodne k Piacenze, a Autostráda 7 vedie južne k Genoa. Prenájom automobilu
Na letisku operujú nasledovné spoločnosti: Auto Europa, Avis, Easy Car, Europcar, Hertz, Maggiore/National, Sixt, Thrifty-Italy by Car a Tirreno/Prestige. Svoje informačné tabule majú v príchodovej hale.

Taxík
Svoje stanovište majú pred príjazdovou halou.

Autobus
Bus no.73 operuje denne a spája letisko s nádražím metra v San Babila (červená trať), ďalej s centrálnou stanicou Duomo, kde je možné prestúpiť na žltú linku, ktorá ide v smere sever-juh, a štyri zástavky má pri Loreto, ktorý je napojený na zelenú linku. Taktiež premávajú autobusy k hlavnej milánskej stanici. Odtiaľ vedie i kyvadlová doprava k milánskemu terminálu 1 Malpensa (cestovný čas je približne 75 minút).

Autokar
Z letiska premáva autokar k letiskovému nástupišťu na hlavnej stanici.

Parkovania
Na letisku sú tri parkoviská, severné a západné je určené pre dlhodobé parkovanie. Taktiež sa tu nachádza viacpodlažne parkovisko.

Informácie získate na turistickej informačnej tabuli (tel: (0)2 7485 2200). Je situovaná na prízemí terminálu. Ďalšia tabuľa je na prvom poschodí kontrolnej haly.

Malpensa
Terminál 1 odbavuje väčšinu vnútroštátnych a medzinárodných letov, Terminal 2 obsluhuje predovšetkým charterové lety a niektoré medzinárodné linky.

Autom
Letisko má prehľadné značenia, ktoré vás navedú na diaľnice A8 a A26. Plánuje sa vybudovanie novej cesty, ktorá prepojí diaľnicu A4 (Miláno- Turín) s západo- milánskym kruhovým objazdom. Cesta taxíkom trvá cca 45-50 minút.

Vlakom
Malpensa Express z letiska do stanice Cadorna (neďaleko námestia Duomo) a späť premáva každú polhodinu. Prvý vlak z Cadorny odchádza o 5:50, posledný o 20:20. Cesta trvá približne 40 minút.

Autobus
Autobusové linky na letisko Malpensa premávajú z rôznych častí Milána a trvanie jázd sa líši:
Z Milánskej centrálnej stanice odchádzajú linky na Malpenské letisko každých 20 minút od 5:00 do 22:30. Cesta trvá zhruba 1 hodinu.
Každých 20 minút smerujú autobusy na letisko aj zo stanice Gallarate a to od 6:05 do 20:15.

Autobusy tiež prepájajú Malpensu s Linate, konkrétne 11 spojov denne, ktoré jazdia medzi 4:30 a 22:30.