Kodaň - Výlety/okolie

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut
Pešie výlety
Peší výlet 1: Staré mesto Dĺžka túry: 1,5 hod.
Výlet začína v centre Kodane, na námestí Radhuspladsen, kde sa nachádza bronzová socha Hansa Christiana Andersena. Pokračuje pozdĺž Lavendelstræde, ktorá je lemovaná domčekmi pochádzajúcimi z 18. stor. Na Lavendelstræde 1 žila Mozartova vdova (Constanze) s jej druhým manželom. Námestie Nytorv je charakterizované domčekmi z 19. storočia, v jednom z nich žil filozofSoren Kierkegaard (1813-55). Naprieč námestím sa dostanete k hlavnej obchodnej ulici celej Škandinávie – Stroget.

Nasledujúcim cieľom výletu je Helligandskirken (Kostol sv. Ducha), ktorý je najstarším kostolom v Kodani, založený bol v 15-nástom storočí. V poslednej častiobchodnej uliceStroget sa nachádza Ostergade, z ktorého prejdete k námestiu Kongens Nytorv. Tomu dominuje sochaChristiana IV a v jeho blízkosti je situovaný kostol Nikolaj z roku 1530.

Krátka zastávka na občerstvenie je v Cafeen Nikolaj, Nikolaj Plads 12. Odtiaľ pokračuje exkurzia k námestiu Hojbro Plads, z ktorého je dobrý výhľad na palác Christiansborg a múzeum Thorvaldsens situované na Slotsholmene. Z nábrežnej promenády Gammel Strand je taktiež nádherný zaujímavý pohľad na palác Christiansborg.

Snaregade je stará módna provinčná ulica, ktorá bola postavená po veľkom požiari v r.1795. Najzachovalejšia ulica v Kodani je Magstræde. Výlet končí pri svetoznámom zábavnom parku Tivoli.

Peší výlet 2: Kongens Nytorv k Langelinie Dĺžka: 1,5 hod.
Odchod je na námestí Kongens Nytorv, ktorého výstavba sa datuje do r. 1680. Nachádza sa tu Magasin – najväčší obchodný dom v hlavnom meste a socha Christiana IV. Na severnej strane tohto námestia je situovaný Thott Mansion, ktorý bol postavený pre dánskeho námorného hrdinu v r. 1685.

Južne od námestia leží Royal Theater, ktoré bolo postavené v r. 1748. Výlet pokračuje k prístavu Nyhavn lemovanému obchodmi a tzv. morskými barmi

(reštaurácie). Ďalšia zastávka je pri paláci Charlottenborg, v ktorom v súčasnosti sídli Dánska akadémia krásneho umenia.

Ulica Kvæsthusgade situovaná južne od prístavu vedie k námestiu Skt. Annæ Plads, z ktorého odchádzajú trajekty do Osla. Ďalšie zastávky sú pri paláci Amalienborg, záhradách Amaliehavn, kostole Frederikskirke, Medicinsk-Historisk Museet (Historické múzeum medicíny). Výlet končí pri bronzovej soche Little Mermaid, ktorá je najfotografovanejšou sochou Škandinávie.