Dánsko - Ubytovanie

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut

Hotely

V dovolenkových oblastiach a mestách sú k dispozícii početné hotely a penzióny. Adresa Dánskeho zväzu hotelov a hostincov: HORESTA, Vodroffsvej 46, DK-1900 Frederiksberg C.
Kategórie: 1-5 hviezdičiek podľa vybavenia a služieb.
Cena za ubytovanie v hoteloch zahŕňa DPH.

Hostince

Vynikajúce hostince sú roztrúsené po celej krajine. Ponúkajú väčšinou výbornú domácu a medzinárodnú kuchyňu. Bližšie informácie dostanete v kanceláriách cestovného ruchu.

Dovolenkové apartmány a domy

V krajine je asi 50.000 dovolenkových domov a viliek všetkých veľkostí a cenových relácií, ktoré sú k dispozícii na prenájom. Mnohé z nich sú vybavená saunou a soláriom. Všetky sú v súkromnom vlastníctve a veľmi sa od seba navzájom odlišujú vybavením a architektúrou.

Súkromné izby s raňajkami

V celom Dánsku sú tzv. Bed&Breakfast, ktoré vo všeobecnosti ponúkajú ubytovanie s raňajkami. V priemere zaplatíte 100 až 250 dkr za jedno- alebo dvojposteľovú izbu. Takéto súkromné ubytovne sú popri ceste označené tabuľou z nápisom Vćrelse alebo »Zimmer frei«; stačí ak zaklopete na dvere.

Dovolenka na statku

Na mnohých statkoch je možné si prenajať izbu. Ten, kto chce, môže tiež pomáhať pri práci. Kvalita ubytovania je pravidelne kontrolovaná Úradom cestovného ruchu.

Mládežnícke ubytovne

Vo väčšine mládežníckych ubytovní nie je v platnosti obmedzenie veku, avšak je potrebný preukaz člena zväzu mládežníckych ubytovní. Veľa mládežníckych ubytovní je moderne vybavených. Kategórie: 1-5 hviezdičiek. Adresa Zväzu dánskych mládežníckych ubytovní: Landsforeningen Danmarks Vandrerhjem, Vesterbrogade 39, DK-1620 Kopenhagen V.

Kemping

V Dánsku je k dispozícii viac ako 500 kempingov a výhradných miest na stanovanie. Je potrebný tzv. Kempingpass, ktorý si môžete zakúpiť priamo na mieste.

Úroveň a ceny sú veľmi rozličné. Deti do 12 rokov zaplatia len 50% z normálnej ceny.

Adresa Zväzu Dánskych Kempingov: CampingrAdet, Hesselogade 16, DK-2100 Kopenhagen O.

Kategórie: 1-5 hviezdičiek.
5 hviezdičiek - spĺňajú najvyššie požiadavky
3 hviezdičky - sprchy, elektrické zásuvky, práčky, kuchynka, obchod.
1 hviezdička - minimálne vybavenie, pitná voda, WC, sprchy.

Hotely

Kde
Príchod
Odchod