Kodaň - Odporúčame

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut
1/2 dňa
Bakken

Zábavný park Bakken, poskytuje atraktívnu a lacnejšiu alternatívu k zábavnému parku Tivoli. Otvorený je denne (Marec/Apríl – August) prevažne v čase 14:00-24:00. Pýši sa lesným parkom, stádami jeleňov a rôznymi druhmi adrenalínových jázd.

Doprava: vlak S-train C do Klampenborg.
Vstup do parku je bez poplatku, jazdy za poplatok.

Louisiana Museum of Modern Art (Louisianske múzeum moderného umenia):

Múzeum je situované v nádhernom parku, pri pobreží North Zealand, vo vzdialenosti 35km severne od Kodane. Uchováva prvotriednu zbierku moderného umenia takých umelcov, akými boli Francis Bacon, Max Ernst, Giacometti, Henry Moore, Picasso a Andy Warhol.

Doprava: Z kodanskej stanice Humlebæk-Louisiana tráva jazda vlakom 36 minút.
Otváracie hodiny: denne 10:00-17:00 (v Str do 22:00)
Vstup je za poplatok.

Arken Museum of Modern Art

Múzeum navrhol dánsky architekt Soren Robert Lund, okrem vystavených exponátov môžete obdivovať i nádherný výhľad na záliv.

Doprava: z Kodane verejnou dopravou, S-train (stanica Ishoj) alebo bus 128.
Otváracie hodiny: Ut -Ne 10:00-17:00 (v Str do 21:00).
Vstup je za poplatok.

1 deň
CastleTourofNorthZealand

Spoločnosť CopenhagenExcursions organizuje tento 7 hod. zájazd, ktorého cieľom je návšteva KronborgSlot v Helsingore, FredensborgSlot – kráľovská letná rezidencia, a FrederiksborgSlot v Hillrod – renesančný palác postavený Christianom IV.

Roskilde

Roskilde je najstaršie mesto v Dánsku, ktoré sa nachádza vo vzdialenosti 10km západne od Kodane. Je slávne svojim vikingským dedičstvom, vystaveným v Roskilde Museum.

Otváracie hodiny: denne 11:00-16:00 Vstup je za poplatok.

V miestnom turistickom centre, ktoré sa nachádza na ulici Gullandsstræde, získate viac informácií o nasledovných pamätihodnostiach: Domkirke, Ledreborg Castle a Roskilde Fjord.