Kodaň - Nakupovanie

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut

Najvýznamnejšie obchodné reťazce a butiky sú akumulované pozdĺž obchodnej ulice Stroget, ktorú lemujú kaviarne a reštaurácie. MagasinduNord je najväčším obchodným domom v Škandinávii situovaný na námestí Kongens Nytorv. Obchody so starožitníctvom sa nachádzajú v oblasti Sankt Hans Torv, blší trh sa koná každú So na Izrael Plads a Gammel Strand.

Čas predaja je vo všeobecnosti Po-Pia 09:30/10:00 – 17:30/1900 a So 09:00-16:00. Väčšie obchodné centrá sú otvorené denne 06:00-20:00, menšie sú zatvorené v Ne. Central Station Supermarket je otvorený do neskorých hodín, predaj alkoholu je zakázaný po 20:00.

Kodaň ponúka turistom nasledovné suveníry: kráľovský Kopenhagenský porcelán, škandinávsky krištáľ, bižutériu z jantáru, striebornú bižutériu od návrhára Georga Jensena. Súčasný dánsky dizajn nájdete na IllumsBolighus, Amagertorv 10, Paustian, Kalkerbrænderilobskaj 2, a InterstudioShop, Dampfærgevej 10. Návštevníci s deťmi vyhľadávajú klasické Lego a Duplo.

V Dánsku je na väčšinu výrobkov daň 25%, vrátane za ubytovanie v hoteloch a v reštauráciách. Ak cena nakúpeného tovaru presiahla 300Dkk, mimo európski návštevníci môžu požiadať o vrátenie dane pri odchode z krajiny na letisku.