Hamburg - Odporúčame

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut
1/2 dňa

V stredoveku bol Lübeck hlavným mestom tzv. Hanseatic League, ktorá kontrolovala lukratívne cesty po Baltickom mori. Postupne sa zaradilo medzi najbohatšie európske mestá.

Jeho Staré mesto, v súčasnosti zapísané v kultúrnom dedičstve UNESCO, je vyhľadávané kvôli nádherným kostolom, niekoľkým menším múzeám a verejným budovám s architektúrou 16-násteho storočia. Samozrejmosťou sú príjemné bary, kaviarne a reštaurácie. Z prístavu sa organizujú okružné plavby.

Lübeck je vzdialený 59 km severovýchodne od Hamburgu Hbf, preprava trvá približne 50 minút. Z Lübeck Hbf za 5 minút chôdze prejdete k vchodu do starého mesta, v ktorom nájdete turistickú agentúru na Holstentorplatz.

Obľúbeným výletom v blízkosti Hamburgu je šarmantná dedinka Blankenese, ktorej poloha je veľmi nezvyčajná, na strmej časti kopca. Ak zostupujete po ceste z kopca, pôjdete cez „Schodovú štvrť“ lemovanú zachovalými, rybárskymi chatrčami a narazíte i na trochu pekného, plážového piesku a niekoľko kaviarní.

Je odtiaľ nádherný výhľad na obrovské lode prechádzajúce pozdĺž Elbe. Do dedinky sa prepravíte za 35 minút autobusom č. 36 z ulice Mönckebergstrasse (odporúčame kvôli scenérii) alebo S-Bahn z Hamburg Hbf.

Ak si turista v lete želá dostať sa von z metropoly, odporúčame ísť po brehu rieky smerom k Blankenese, potom trajektom do Altes Land (Stará krajina), ktorá je oblasťou s najväčšou produkciou ovocia v Európe.