Wellington - Výlety/okolie

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut

Pešie výlety
Centrum Wellingtonu je široké iba 2km, čiže je možné pohodlne ho preskúmať peši. Množstvo upútaviek upozorňuje návštevníkov na historické časti mesta. Návštevníkom odporúčame zakúpiť si samo sprievodcu, ktorý by ich prevádzal po miestnych pamätihodnostiach.

Walk Wellington (tel: (04) 384 9590) je vynikajúcim sprievodcom s kvalitným výkladom. Každý turista si v ňom nájde svoje – umenie, kultúra, zabáva, kultúrne dedičstvo, nakupovanie a pešie výlety šité podľa požiadaviek zákazníka.

Autobusový zájazd
Hammonds Sightseeing je zameraný na výlety po mestských atrakciách, odchod je dvakrát denne.

Výlet loďou
East by West organizuje krátke výlety z Queens Wharf k zálivu Days Bay, ktoré poskytujú nádherné výhľady na prístav. Denne sa uskutočňuje až 8 okružných plavieb.

Wellesley usporadúva okružné plavby s pohostením na zrekonštruovanom historickom plavidle, ktoré v súčasnosti brázdi vody Wellingtonského prístavu. Takýto druh plavieb je vyhľadávaný najmä v Pia a So.

Ďalšie výlety
Režisér Peter Jackson pri natáčaní trilógie Pána prsteňov (Lord of the Rings) využil množstvo nádherných exteriérov v okolí Wellingtonu, vrátane Mount Victoria, Seatoun, Hutt Valley, Dry Creek Quarry a Kaitoke.

Capital Adventure Tours organizuje zájazdy k mnohým lokáciam, kde sa natáčal film, na vozidlách typu 4x4 Mercedes Unimog.