Wellington - Pamiatky a múzeá

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut

Jednou z výhod mesta je jeho kompatibilita, ktorá turistom umožňuje preskúmať atrakcie po vlastných. Informačné turistické centrum Wellington i-SITE Visitor Centre sa nachádza na rohoch ulíc Victoria a Wakefield (námestie Civic).

Medzi najvyhľadávanejšie pamätihodnosti sa radia: Mestská galéria, ktorá sa nachádza na námestí Civic Square, Parliament Buildings a Museum of Wellington City & Sea.

Civic Square
Na námestí Civic Square je situovaná Mestská galéria, radnica a Visitor Informatiom Centre, kde získate všetky potrebné informácie o organizovaných prehliadkach mesta.

Kopcovité okolie prístavu taktiež prispieva k atraktivite Wellingtonu. Obľúbené sú Botanical Gardens a Katherine Mansfield''s Birthplace, trošku ďalej je situované Wellington Zoo a Karori Wildlife Sanctuary.

Te Papa
Turisti vyhľadávajú predovšetkým národné múzeum Te Papa, ktoré dominuje oblohe nad mestom. Každý návštevník Nového Zélandu by si ho mal prehliadnuť, pretože je v ňom výborne prepracovaná interaktívna technológia (pohľad na pravekú novozélandskú krajinu, simulácia sopečného výbuchu...). Odporúčame vyhradiť si na jeho prehliadku celý deň.

Old Government Building
Súčasťou mesta je i stará, vládna budova, ktorá je druhou najväčšou drevenou stavbou na svete. Určite stojí za vzhliadnutie.

Katedrála sv. Pavla
Katedrála sv. Pavla je atypická cirkevná stavba z ružového betónu.

Malthouse
Malthouse - historický hostinec so širokým výberom prírodne kvasených sudových pív.