Wellington - Top atrakcie

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut

Wellingtonská botanická záhrada a automobilová lanovka (Wellington Botanical Garden and Cable Car)
Odporúčame turistom pomocou tzv. vozidlovej lanovky, ktorá začína na ulici Lambton Quay, stráviť pol dňa skúmaním plochy 26 hektárov exotických pralesov, pôvodných drevín, pestrofarebných kvetín a prezrieť si špecializované záhrady vo Wellingtonskej botanickej záhrade.

Vyhľadávaná je ružová záhrada Lady Norwood a historický pamätník Bolton Street Memorial Park, v ktorom sú pochovaní mnohí zakladatelia mesta. Záhrady sú otvorené denne od východu po západ slnka.

Vstup je bez poplatku.

Budova parlamentu (Parliament Buildings)
Návšteva hlavného mesta Nového Zélandu by nebola kompletná bez prehliadky nádhernej Parliament Buildings, ktorá leží v historickom predmestí Thorndon. Parlamentný komplex pozostáva z troch architektonických budov: Edwardský neo-klasický Parliament House, viktoriánska gotická Parlamentná knižnica (Parliamentary Library) a Beehive building postavená v štýle 70-tych rokov. Návštevníci si môžu prehliadnuť i budovu, v ktorej pracujú novozélandskí politici.

Vstup bez poplatku.

Wellington Zoo
Wellington Zoo je najstaršia v krajine, otvorená bola v r. 1906. Našlo v nej náhradný domov vyše 400 zvierat, vrátane mačiek meerkat a červených pánd. Taktiež tu majú zastúpenie živočíšne druhy z Afriky, Ázie a pôvodné druhy – tuatara, kiwi, kea.

Vstup za poplatok.

Museum o fWellington City & Sea
Museum of Wellington City & Sea excelentne uvedie návštevníkov do novozélandského hlavného mesta. Múzeum sa nachádza v bývalom obchode postavenom v r. 1892, na troch poschodiach sa rozkladá osem galérií, ktorých sú vystavené exponáty zamerané na históriu mesta, vrátane interaktívnej výstavy a krátkeho filmu o Wellingtone. Nová galéria bola otvorená nedávno.

Vstup je bez poplatku.

Old St Paul’s
Bol postavený celý z trámov v polovici päťdesiatych rokoch 19-násteho storočia. Je skvelým príkladom gotickej architektúry svojej doby, adaptovanej na koloniálne podmienky a pôvodné materiály.

Budova má pôsobivé drevené oblúky a okná s pomaľovaným sklami. Rôzne predmety a premietanie krátkeho filmu rozprávajú o histórii Wellingtonu.

Adresa: 34 Mulgrave Street, Thorndon