Wellington - Doprava z/na letisko

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut

Wellington International Airport, WLG
Počet terminálov: 1

Letisko je situované vo vzdialenosti 8km juhovýchodne od Wellingtonu.

K letisku sú dve prístupové miesta: z Mount Victoria cez dvojprúdový tunel vedúci cez záliv Evans. Alternatívne je možná preprava po pitoresknej ceste smerujúcej cez záliv Oriental a Point Jerningham (cestovný čas: 15-20 minút).

Parkovanie
Parkovanie automobilov je možné v dvoch oblastiach. Hlavné parkovisko je situované pred budovou terminálu, má dve podlažia a je určené pre krátkodobé a strednodobé parkovanie.

Západne od dráhy ležiace parkovisko je vyčlenené pre dlhodobé parkovanie, kyvadlová autobusová doprava premáva z a k terminálom na požiadanie, pričom si ju pasažieri telefonicky objednajú. Viac informácií získate na (tel: (0)4 385 5143).

Prenájom
Na letisku majú zastúpenie: Avis, Budget, Hertz a Thrifty, ich kancelárie nájdete na prízemí hlavného terminálu.

Taxík
Stanovišťa taxíkov sa nachádzajú pred vchodom do terminálu. Sú dve – jedno stanovište je určené pre Wellington Combined Taxis a druhé pre ďalšie spoločnosti.

Autobus
Stagecoach Flyer prevádzkuje autobusovú prepravu medzi letiskom, Wellingtonom a Hutt Valley. Zastávky sú situované pred vchodom do terminálu a sú svetlo pomarančovej farby.

Viac informácií získate v Ridewell Service Centre (tel: (0)4 801 7000).

Kyvadlová doprava je taktiež dostupná, zabezpečujú ju: AP Shuttles (tel: (0)4 477 5059), Safeway Taxis (tel: (0)4 802 5111), Shuttle Express (tel: (0)4 477 5700) a Super Shuttle (tel: (0)800 727 747), ktoré majú odchod pri južnej časti terminálu.

Informačné tabule sa nachádzajú na prvom poschodí hlavnej letiskovej haly, pasažieri si môžu rezervovať coach, vlak, trajekt, ubytovanie a získať informácie o mestských atrakciách. Zamestnanci letiska nosia čierne a žlté uniformy.