Wellington - Odporúčame

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut
1/2 dňa
Karori Wildlife Sanctuary
Krátkou prechádzkou z centra Wellingtonu prídete k KaroriWildlifeSanctuary, ktorá sa nachádza pri ceste Waiapu, pričom poskytuje návštevníkom príležitosť vidieť niektoré vzácne novozélandské živočíšne druhy a vtáky, akým je napr. malý kiwi či kaka, ktoré žijú v buši v regióne Sanctuary.

1 deň

Ak má turista voľno jeden deň, odporúčame prehliadku mestského centra s návštevou vynikajúceho múzea Te Papa Tongarewa a Wellingtonskej botanickej záhrady.

Ostrov Kapiti
Približne 45 minút jazdy automobilom severne od hlavného mesta je situovaný ostrov Kapiti, na ktorom bola zriadená prvá prírodná a morská rezervácia v krajine, vyskytujú sa v nej chránené vtáky.

Pre vstup na ostrov potrebujete povolenie. Department of Conservation (DOC) vydáva len 50 povolení denne. Odporúčame návštevníkom, aby si na tel. čisle (04) 472 7356 rezervovali povolenie vopred.

Kapiti Tours a Kapiti Marine Charter organizujú trajektovú prepravu na ostrov.


Martinborough
Martinborough je situovaný v regióne Wairarapa, 79 km východne od Wellingtonu (hodina jazdy od hlavného mesta). Je to jedinečná vinárska dedinka, v ktorej sa nachádza vyše 20 vinoték, ktoré sú akumulované najmä v blízkosti šarmantného námestia.

Táto útla oblasť produkuje známe vína Pinot Noir, ktoré sa podávajú v renomovaných reštauráciách v meste.

Martinborough i-SITE Visitor Centre poskytne návštevníkom viac informácií.