Kolín - Zábava a nočný život

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut

Kolínsky nočný život sa koncentruje v štyroch odlišných dištriktoch mesta. Najznámejšou je oblasť v okolí celku sv. Martina v starom meste, ktorá sa rovnako ako počas dňa i v noci zapĺňa turistami a obchodnými cestujúcimi. Neďaleko od univerzity sa rozprestiera juhozápadná zóna – Quartier Lateng, ktorá je oveľa bližšia skutočnému, nočnému Kolínu, nakoľko jej podniky navštevujú miestni a študenti. Štýlové kaviarne a bary lemujú i ulice Südstadtu, i keď v súčasnosti sa najpopulárnejšou štvrťou pre nočný život v Kolíne stáva Belgisches Viertel, ktorého trendové kluby neotvárajú skôr ako o 21:00 a ostávajú plné života až do skorých ranných hodín.

 

Koncerty, divadelné hry, opery či baletné predstavenia sa uskutočňujú v miestnych divadlách takmer každý večer a predstavujú o niečo sofistikovanejšiu formu nočnej zábavy. 

 
Bary

Brauhaus Peters (Mühlengasse) je najznámejšia piváreň v Kolíne so šiestimi miestnsťami, kde sa okrem kvalitného piva servíruje i skvelé jedlo.

 

Früh am Dom – je ďalšou klasickou pivárňou, kde je stále plno, ale i napriek tomu sa vám zaručene dostane kvalitnej obsluhy.

 

Koktailový bar s mnohoročnou tradíciou – Rosebud (Heinsbergstrasse), hrá sa tu jazzová muzika.

 

Stadtgarten (Venloer Strasse) je multifunkčný priestor, kde sa organizujú koncerty, slúži tiež ako nočný klub, reštaurácia, kaviareň či populárna letná terasa.

 
Kluby

Alter Wartesaal (Johannisstrasse) bývalá čakáreň za centrálnou stanicou bola šikovne pretransformovaná na populárny nočný klub, kde sa hrá predovšetkým house, soul a techno.

 

Živá hudba

Kolínska Aréna (Willy Brandt Platz) -  najväčšia multifunkčná hala Nemecka hostila hviezdy takého formátu ako napr. Pavarotti, Eric Clapton, Elton John a Rod Stewart.

 

Jeden z najstarších jazzových klubov v Nemecku stojí na Buttermarkte a nesie názov Papa Joe''s Jazzloka.