Havana - Info/Letenka/Hotely

 • Letenky
 • Hotely
  Kde
  Príchod
  Odchod
 • Zájazdy
 • Knihy
 • Prenájom áut


Najväčším a najrušnejším mestom v karibskej oblasti je dvojmiliónová Havana (La Habana). Historické centrum bolo vybudované v koloniálnom štýle v 18. a 19. storočí a od r. 1982 je zapísané do zoznamu Svetového kultúrneho dedičstva UNESCO.

V metropole prevláda architektúra 19. storočia, ktorá je charakterizovaná značnou hustotou budov, úzkymi ulicami a veľmi rušným centrom Vedado, ktoré bolo vybudované počas 40-tych a 50-tych rokov, keď v krajine prevládal najvýraznejší vplyv Spojených štátov.

V susedstve štvrte Vedado sa nachádzajú stavby reprezentujúce architektonické štýly siahajúce od baroka po neoklasické monumenty. Odtiaľ je možné prejsť k severnému okraju populárneho nábrežia Malecón (5km), po ktorom sa radi prechádzajú miestni obyvatelia i turisti. 

Havanské najlepšie pláže Playas del Este sú vzdialené od centra asi 20km. V blízkosti metropoly sa nachádza najväčšie kubánske turistické letovisko Varadero, ktoré je známe modernými hotelmi s kvalitnými službami a nádhernými bielymi plážami. 

Najslávnejším hotelom v Havane je hotel Nacional, ktorý stále podporujú hollywoodske filmové hviezdy. V 50-tych rokoch minulého storočia bola vybudovaná štvrť Miramar, pripomínajúca floridské Miami. Je plná zelene a preto bola určená pre výstavbu rezidencií veľvyslancov. 

Hlavné mesto Kuby je úzko späté s americkým spisovateľom Ernestom Hemmingwayom. Jeho najobľúbenejším relaxačným miestom bol bar La Bodeguita Del Medio, ktorý sa nachádza len pár krokov od nádhernej mestskej katedrály z 18. storočia. 

Na susediacom námestí Plaza de Armas odporúčame prehliadku Museo de la Ciudad, nedávno otvoreného paláca Palacio del Segundo Cabo, bývalú rezidenciu Captains General, ktorá sa pýši nádherným strešným výhľadom na panorámu Havany. 

Vynovené miestnosti múzea Museo de Arte Colonial sú vyhľadávané turistami z celého sveta. Castello de la Real Fuerza sa radí medzi tri najstaršie havanské zámky. Podľa vzoru washingtonského Kapitolu bol postavený prepychovo dekorovaný Capitolio, v ktorom sídlila kubánska vláda. 

Museo de la Revolución sa nachádza v bývalom prezidentskom paláci. Pod ním, v sklenenom kryte, odpočíva jachta Granma, na ktorej sa v roku 1956 priplavil späť na Kubu Castro s ďalšími revolucionármi. Turisti si môžu prezrieť aj výrobu tabakových produktov v Fábrica de Tobacos Pártagas. 

Medzinárodné havanské letisko sa nachádza cca 25 min. jazdy od centra mesta.