Kuba - Turistické info

 • Letenky
 • Hotely
  Kde
  Príchod
  Odchod
 • Zájazdy
 • Knihy
 • Prenájom áut
Kuba po troch desaťročiach izolácie otvorila dvere svetovej turistike. Najväčšiu pozornosť upúta rapídny rast súkromných ubytovacích kapacít, zväčšujúca sa sieť tzv. casas, ktorá umožňuje individuálnym turistom nielen spoznať život priemerných Kubáncov, ale navštíviť i vzdialené kúty krajiny, ktoré neboli predtým turistom dostupné. Ekoturistika je však stále v plienkach a značná časť kubánskej prírodnej krásy ostáva ukrytá pred zrakmi návštevníkov.

Aktivity

Krajina je úspešná v mnohých športoch na olympijských hrách. Národným športom je baseball. Futbal a variácie loptových hier sú tiež populárne. Kubánci trávia množstvo voľného času na štadiónoch alebo v iných športových strediskách, či už ako hráči alebo aspoň ako diváci.

Vodné športy

Základom športového potápania sa naučíte vo väčšine turistických oblastí, ktoré sú zamerané na vodné športy. Jednou z najlepšie rozvinutých turistických oblastí je 19 kilometrov dlhá pláž
Varadero Beach

Varadero Beach

Ponúka výborné podmienky na potápanie a šnorchlovanie. Tí, ktorí nemajú záujem o dobrodružstvo pod vodou, môžu uskutočniť výlet k útesom na člnoch.

Cayo Largo

ostrov ktorý sa nachádza južne od Kuby, oplýva nádhernými plážami. Ostrov poskytuje podmienky pre športové potápanie, šnorchlovanie, surfovanie a rybárčenie. I menej známe rezorty ponúkajú dobré možnosti vodných športov. Patrí medzi ne Cayo Coco, ostrov pri severnom pobreží, Cayo Guillermo, na ktorý sa dostanete z ostrova Cayo Coco a Guardalvaca ležiaci severne od Holguín.

Ostrov mládeže

(Isla de la Juventud) je veľký ostrov nachádzajúci sa južne od Kuby, ktorý ponúka vynikajúce podmienky na potápanie pri útesoch. Na východe ostrova môžete pri koraloch pozorovať aj korytnačky a iguanas. Expedície sa uskutočňujú aj z hotelov na západnej strane ostrova.

Pinar del Río

provincia na severovýchode krajiny ponúka množstvo dlhých bielych pláží, čistú vodu a vhodné podmienky na potápanie. Z pobrežia môžete vidieť nádherné koraly. Najvhodnejšie podmienky pre rybárčenie sú na odľahlých plážach. Bez osobnej dopravy sa však na ne ťažko dostanete. Miestne turistické kancelárie zamerané na potápačský výcvik organizujú výlety aj prenajímajú výstroj.

Treking

a jazda na koňoch: Sú dostupné iba v niektorých odľahlých oblastiach ostrova. Pre tento druh športových aktivít potrebujete povolenie od miestnych úradov. Na ostrove sa nachádza iba niekoľko vyznačených cestičiek, preto je lepšie prenajať si sprievodcu.

Na Kube sú tri hlavné horské pásma: na západe, v strede a na východe ostrova. Nádhernú a neporušenú prírodnú scenériu nájdete po celej krajine.

Najväčšie kubánske pohorie Pico Turquino, ktoré leží v pásme Sierra Maestra, ponúka dobré podmienky na pešie túry a treking. Horské pásmo Sierra de Cubitas blízko Camguëy je charakterizované riekami, ktoré vytvorili rokliny s útesmi, zatiaľ čo Escambray Mountains blízko Trinidadu sa vyznačuje hustými dažďovými pralesmi. Oblasť Guama ležiaca na polostrove Zapata je pokrytá rozsiahlymi močiarmi, na ktorých návštevník môže objavovať rozmanitosť vtáčích druhov vrátane papagájov. Na severe ležiace Cordillera de Guaniguanico ponúka veľkolepú scenériu riek, vápencových pohorí a jaskýň. Jazdu na koňoch môžete uskutočniť na vyhradených turistických oblastiach na Baconao a Trinidade.

Pozri turistické informácie aj pre nasledovné lokality


Súvisiace linky

Official Tourist Site - vhodné štartovacie miesto na získanie turi...

Yahoo + Lonely Planet - štandarizované údaje o krajine a tematizov...