• Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Zájazdy
  • Knihy
  • Prenájom áut

Západ/Pinar del Río

Najkrajšou kubánskou provinciou je Pinar del Río. Krajina je úžasne rozmanitá. Charakteristickým rysom krajiny sú tzv. mogotes (pohoria zvláštne obkolesené vápencom pokryté sviežou vegetáciou). V tejto provincii sa nachádza svetoznáma jaskyňa Cueva de las Indio. Mesto Pinar del Río je domovom niekoľkých fabrík na výrobu cigár, ktoré sú prístupné i verejnosti. Tabakové plantáže vo Vuelta Abajo ležia juhozápadne od Pinar del Río, pre turistov sú tiež prístupné počas sezóny od decembra do apríla. Cesta z Vińales k pobrežiu poskytuje cestovateľom pohľad na malebnú krajinu.  

Z 350 ostrovov, ktoré vytvárajú súostrovie Canarreos archipelago, je najväčší ostrov mládeže Isla de la Juventud spravovaný mestom Nueva Gerona. Ostrov mládeže je známy i pod menom „Papagájovy ostrov“ a ukrývali sa tu piráti vrátane známeho anglického kapitána Henry Morgana. Predpokladá sa, že tento ostrov bol inšpiráciou spisovateľa Robert Louis Stevensona pri napísaní knihy Ostrov pokladov. V tom istom súostroví leží Cayo Largo, ktoré je ďalšou svetoznámou kubánskou turistickou oblasťou. V tejto oblasti sa vyskytujú najlepšie pláže v karibiku

Najznámejšie a najlepšie kubánske pláže sa nachádzajú na polostrove Varadero na severnom pobreží. Okrem 20km dlhých pláži z bieleho piesku polostrov ponúka aj výborne podmienky pre akvalungové potápanie.

Guama ležiaca južne od provincie Matanzas je rekonštrukciou indiánskych dedín, ktoré vláda dala postaviť na sérii ostrovov pospájaných drevenými mostami. Na týchto ostrovoch sa môžu návštevníci vybrať na výlet na člnoch po jazere Treasure Lake (Laguna del Tesoro) alebo navštíviť napríklad krokodíliu farmu. Táto časť provincie Mantanzas je známa možnosťou pozorovania vtákov a atraktívnymi plážami Playa Girón a Playa Larga.


Autor/zdroj: Redakcia
Text bol naposledy zmenený dňa: 10.06.2002