• Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Zájazdy
  • Knihy
  • Prenájom áut

Stred krajiny a Trinidad

Cienfuegos je prosperujúcim moderným prístavným mestom, ktoré bolo postavené na úpätí pohoria Escambray. Jadro mesta bolo postavené v 19. storočí s pomocou francúzskych usadlíkov z Louisiany, čo vysvetľuje aj vzhľad budov pripomínajúci stavby v New Orleans.

Najviac navštevovanými pamiatkami v okolí parku Parque José Martí sú katedrála a divadlo Teatro Tomás Terry z konca 19. storočia, ktoré je známe bohato zdobeným interiérom. Bližšie k prístavu sa nachádzajú zámky Castillo de Jagua a Palacio de Valle. Boli postavené v architektonickom mixe rôznych štýlov pod vplyvom architekta Moorisha. Nájdete tu aj reštauráciu s terasou na streche, ktorá poskytuje  výhľad na záliv a okolitú krajinu.  

Trinidad napriek prílivu turistov atmosférou pripomína staré koloniálne mestá. Toto mesto bolo založené v roku 1514 a je jedným z pôvodných kubánskych miest, v ktorom sa vyskytujú nádherné stavby z 17. až 19. storočia. UNESCOm boli zapísané do zoznamu svetového kultúrneho dedičstva. Okrem vydláždených ulíc a domov vymaľovaných pestrými pastelovými farbami vábi turistov vkusným parkom Parque Martí a niekoľkými múzeami postavenými v koloniálnom štýle. Najkrajšie múzeum Museo Romántico bolo reštaurované v dobovom štýle.
Keramická dielňa Taller Alfarero, v ktorej sa stále pri výrobe používajú tradičné techniky, je tiež centrom záujmu turistov. Iní uprednostňujú pobyt na blízkej pláži Playa Ancón. Turistom doporučujeme pohľad z veže Torre de Manaca Iznaga (50m) na údolie Valley of the Sugar Mills (Valle de los Ingenios) a pohorie Escambray Mountains.

Santa Clara je rušným mestom v srdci dôležitého poľnohospodárskeho regiónu. Je úzko spätá z revolucionárom Ernestom ''Che'' Guevarom, ktorý dobyl mesto počas kubánskych revolučných dní pred rezignáciou diktátora generála Batista. Je pochopiteľné, že vláda podporuje toto živé mesto. Vláda investuje i do ďalších potenciálnych atrakcií, medzi ktoré patrí Remedios a pláže v okoklí Cayo Las Brujas.

Sancti Spíritus i napriek tomu, že leží v ústraní, poskytuje dobré štátne i súkromné ubytovanie. Most cez rieku Yayabo River je postavený z kameňa a je najstarším mostom na ostrove. Najväčšou atrakciou mesta je možnosť túlať sa večernými ulicami a obdivovať ich koloniálnu achitektúru. Najlepším príkladom daného štýlu je Colonial Art Museum.


Autor/zdroj: Redakcia
Text bol naposledy zmenený dňa: 10.06.2002