Chorvátsko - Doprava

 • Letenky
 • Hotely
  Kde
  Príchod
  Odchod
 • Zájazdy
 • Knihy
 • Prenájom áut

Medzinárodná doprava

Tranzit autom zo Slovenska
Bratislava – Viedeň (63 km) – autostráda Graz-Klagenfurt (330 km) – Ljubljana (84 km) – Rijeka (118 km) = 595 km, alebo cez Budapešť – Zagreb (346 km) – Rijeka (186 km) = 532 km, resp. Zadar (+232 km);

Lietadlo

Zo Slovenska lieta počas sezóny SkyEurope do Zadaru, Splitu a Sibeniku.

Chorvátska národná letecká spoločnosť Croatian Airlines (OU) ponúka viac krát týždenne lety z mnohých európskych miest, ako sú Berlín, Mníchov, Lipsko, Halle, Viedeň (denne). Všetky lietadlá majú medzipristátie v Záhrebe. Rakúske Aerolínie taktiež pravidelne pristávajú v Záhrebe a Dubrovníku.

Ostatné letecké spoločnosti, ktoré lietajú do Chorvátska: Adria Airways, Aeroflot, Air Bosna, Austrian Airlines, Air France, Avioimpex, British Airways, ČSA, KLM, Lufthansa, Malaysia Airlines, SAS a Swissair.
Čas trvania letu: Bratislava - Záhreb: 1 Hod.

Medzinárodné letiská
Pleso International (ZAG) (Zagreb) leží 17 km juhovýchodne od mesta (cesta trvá asi 20 minút). Stanovisko taxíkov a autobusov do mesta. Na letisku sa nachádza: rezervácia hotelového ubytovania, banky, reštaurácia, Duty-free-Shop, obchody, pošta, turistické informácie a požičovňa áut.

INFORMÁCIE: Záhreb 01/6525-222, Split 021/203-171, Duborvník 020/773-222, Pula 052/550-900, Rijeka 051/842-132, Zadar 023/313-466, Osijek 031/178-438, Brač 021/524-170 a Lasinj 051/231-666.

Športové letiská
Varaždin, Pribislavec (Čakovec), Lučko, Vrsar, Grobnik, Otačac a Sinj.

Loď

Trajekty pre ľudí a autá premávajú na trasách Chorvátsko - Taliansko, Grécko - Albánsko. Najdôležitejšími trasami sú Ancona - Split, Benátky (Venedig) - Split - Dubrovník, Triest - Rijeka - Split - Durres (Albánsko), Pescara - Split a Bari - Dubrovník.

Na niektorých trasách premávajú rýchle vznášadlá. Najdôležitejšie spojenia trajektom zabezpečujú spoločnosti Jadrolinija, SEM Marina a Adriatica.

Vnútroštátna doprava

Lietadlo

Pravidelné letecké spojenia zo Záhrebu do miest Split, Rijeka, Dubrovník, Pula a Brac. najdôležitejšie vnútroštátne letiská sú Rijeka (RJK), 27 km od ostrova Krk (cesta autobusom trvá 35 min) a Split (SPU), 24 km od Splitu (cesta autobusom do mesta trvá asi 30 minút)

Cestná doprava

Auto
Doklady
- pre vjazd do Chorvátska vozidlom je potrebný vodičský preukaz a osvedčenie o evidencii vozidla, ako aj zelená karta

Obmedzenia
- rýchlosť: do 50 km/h v obciach, 80 km/h mimo obce (ak nie je inak predpísané) a 130 km/h na diaľnicach,
- maximálne povolené množstvo alkoholu v krvi: 0,5 promile

Mýto
- platí sa na diaľniciach Záhreb – Karlovac, Záhreb – Krapina, Záhreb – Slavonski Brod, na ceste určenej výhradne pre jazdu motorových vozidiel Rijeka – Kupjak, tuneli Učka a na Krčskom moste

Benzínové čerpacie stanice
- otvorené sú od 7. do 19. alebo 20. hodiny každý deň v letnej sezóne aj do 22. hodiny,
- benzínové čerpacie stanice s nepretržitou prevádzkou sú vo väčších mestách a na hlavných medzinárodných dopravných tepnách otvorené od 0 do 24 hod
- na všetkých čerpacích staniciach možno čerpať: Eurosuper 95, Super 98, normál a dieselové palivo D-2 (v zime aj D-1).

Taxí
- je k dispozícii vo všetkých mestách a turistických miestach.

Požičovňa automobilov
- je k dispozícii vo všetkých väčších mestách, turistických centrách, ako aj na letiskách.

Autobus
Sieť autobusových liniek je veľmi rozvetvená a spája všetky časti krajiny. Pravidelné medzinárodné autobusové linky spájajú Chorvátsko so všetkými susednými krajinami, ako aj s Rakúskom, Francúzskom, Talianskom, Nemeckom a Slovenskom.

Loď
Trajektová linka pozdĺž pobrežia: Rijeka – Rab – Zadar – (Brbinj/Dugi otok) – Šibenik – Split – (Stari Grad/Hvar), Korčula – (Sobra/Mljet) – Dubrovník – Bari – Igoumenitsa.

Miestne trajektové linky: spájajú s pevninou ostrovy: Cres-Lošinj, Rab, Pag, Ugljan, Pašman, Dugo otok, Iž, Šolta, Brač, Hvar, Vis, polostrov Pelješac, Korčula, Lastovo a Mljet, a miestne lodné linky spájajú ostatné obývané ostrovy, na ktorých nie je automobilová premávka.

Jadrolinija, – hlavná chorvátska cestovná lodná spoločnosť, ktorá zabezpečuje najviac pravidelných medzinárodných a domácich trajektových a lodných liniek. Hlavný úrad je v Rijeke (tel.: 051/666-100).

Vlak
Žezničná sieť spája všetky väčšie chorvátske mestá okrem Dubrovníka. Chorvátsko má priame železničné spojenie so Slovinskom, Maďarskom, Talianskom, Rakúskom, Švajčiarskom, Slovenskom, Francúzskom, Nemeckom, Bosnou a Hercegovinou a Juhosláviou a nepriame takmer so všetkými ostatnými európskymi krajinami.

Súvisiace linky

Vlak miestny -

Route Planer - interaktívny plánovač automobilovej trasy (en)

Vlak medzinárodný -

Vlakové spojenia do/z a v krajine. - Pre informácie o medzinárodno...

Prague Airport Transfers PRG - zajistujeme osobni prepravu osob z / n...