Havana - Pamiatky a múzeá

 • Letenky
 • Hotely
  Kde
  Príchod
  Odchod
 • Zájazdy
 • Knihy
 • Prenájom áut

Historické jadro Havany (La Habana Vieja) odporúčame preskúmať peši, tak návštevník najlepšie spozná slávnu španielsku koloniálnu architektúru. Obľúbené sú úzke uličky a okolité námestíčka. Pri prechádzke centrom vždy niečo upúta a ak príde únava, v blízkosti je dostatok zariadení s osviežujúcimi nápojmi. Milovníci múzeí budú uchvátení starými historickými budovami.

I keď starobylá časť Havany púta návštevníkov svojim šarmom, odporúčame navštíviť i ostatné mestské obvody, akými sú napr. Vedado alebo Nová Havana – bývalé centrum prevádzkovania hazardných hier.

La Rampa je hlavná ulica v štvrti Vedado, ktorá začína pri Habana Libre – hotel postavený tesne pred revolúciou ako súčasť reťazca Hilton, ktorý neskôr používal Castro ako svoje hlavné sídlo a končí pri nábreží Malecon. 

Ulica La Rampa je lemovaná najmä budovami postavenými v architektonickom štýle Art Deco a v architektúre päťdesiatych rokov 20. stor. Najpôsobivejší je hotel Nacional.

Západne od mesta je situovaný obvod Miramar – známy bývalými trhoviskami a veľkými rezidenciami, ktoré svedčia o bývalej prosperite  Havany. Mnohé boli zreštaurované a slúžia ako úrady pre joint-venture spoločnosti a sídla ambasád.

Nádherný výhľad na metropolu je z observatória, ktoré sa nachádza na streche Jose Marti Memorial sídliacom na Revolučnom námestí. 

Promenáda Malecon sa tiahne pozdĺž mora cez celú Havanu. Miestny rybári všetkých vekových kategórií tu hrajú svoje paseo. Malecon poskytuje báječný výhľad na havanské mrakodrapy, najmä pri východe a západe slnka.