Sao Paulo - Top atrakcie

 • Letenky
 • Hotely
  Kde
  Príchod
  Odchod
 • Zájazdy
 • Knihy
 • Prenájom áut
Námestia

Praca da Sé
Je pôvodné námestie, ktoré bolo nedávno zrekonštruované. Vedľa starého sa rozkladá nová časť námestia praca, ktorá bola vybudovaná súčasne s metrom. Nachádzajú sa tu fontány, množstvo zelene a miest na sedenie.

Praca da República
Námestie Republiky situovanom v novom Centre je viac parkom ako námestím, tvoria ho početné chodníky, ktoré sa vinú pod mohutnými stromami, niekoľko lagún a fontán. Pre unavených turistov sú k dispozícií lavičky.

Parque Anhangabaú
Nové mestské námestie leží medzi Praca da República a Praca da Sé. Chodcov zabávajú tanečníci a pouliční hudobníci, ktorí hrajú folk.

Výhľady na mesto

Santa Ifigenia Viaduct je prístupný len pre chodcov z ulice Avenida Ipiranga, preklenuje jednu stranu Centro s kláštorom Sao Bento. Je z neho nádherný výhľad na starobylú časť Sao Paulo.

Banespa Tower
Najlepší výhľad na Sao Paulo je z veže Banespa, 24 Rua Joao Brícola. Výstupom do pozorovateľne umiestnenej na 35. poschodí sa turistom naskytne úžasný výhľad na veže Sao Paula.

Vyhliadková veža je otvorená Po – Pia 10:00 – 17:00. Pri výstupe je nutné preukázať sa identifikačným preukazom.

Edifício Itália
Je situovaná na Av. Ipiranga 344, v blízkosti Praca da República. Bola postavená v r. 1965, má 42 poschodí. Na 41. poschodí leží reštaurácia Terraco Itália, z ktorej je nádherný výhľad na panorámu mesta. Otvorená je Po - Pia 18:00 – 24:00, So 18:00 – 1:00.

Trhoviská

Mercado Municipal, Rua da Cantareira 306, je situovaný severne od Praca da Sé, sídli v impozantnej neo-gotickej hale postavenej v r. 1933. Predáva sa tu najmä ovocie, zelenina, syry. Hala je zaujímavá obrovskými, pomaľovanými sklenenými oknami, na ktorých je zobrazené pestovanie kávy a chovanie dobytku.

Trh je otvorený Po-So 5:00-16:00, najrušnejší je včasne ráno.

Každú Ne 10:00 – 17:00 sa pred priestranstvom budovy MASP na Avenida Paulista koná trh špecializovaný na predaj starožitnosti. Díleri sú registrovaní, kvalita tovaru je často vynikajúca.

V So a v Ne sa na námestí Praca Dom Orione (talianske sídlisko Bixiga) koná blší trh zameraný na predaj starožitností. V nedeľu japonskí rezidenti organizujú na námestí Praca da Liberdade (vedľa zástavky metra Liberdade) trh s chutným a lacným výberom jedál japonskej kuchyne. Predávajú sa tu i remeselné výrobky – psy z porcelánu, bonsaje atď.