Sao Paulo - Výlety/okolie

 • Letenky
 • Hotely
  Kde
  Príchod
  Odchod
 • Zájazdy
 • Knihy
 • Prenájom áut
Pešie výlety
Sú zamerané na prieskum mestského centra Centro. Začínajú pri Edifício Copan, ktorú navrhol brazílsky architekt Oscar Niemeyer. Na ulici Ipiranga je situovaná Edifício Itália, ktorá sa radí medzi najväčšie budovy v meste. Výlet pokračuje po ulici smerom na sever, do pešej zóny Rua Barão de Itapetininga, na ktorej sa nachádza mnoho obchodíkov a pouličných predavačov. Nasleduje neobarokové divadlo Teatro Municipal situované na námestí Praca Ramos de Azevedo.  

Srdcom Sao Paula je okolie námestia Viaduto do Chá, ktoré dostal názov podľa viaduktu, preklenujúceho údolie Anhangabaú. Na konci námestia pokračuje exkurzia smerom doľava na ulicu Rua Líbero Badaró, ďalej vedie po ulici Avenida Sao Joao, potom ku gotickej budove Edifício Martinelli.

Trochu ďalej na ulici Sao Joao, medzi ulicami Rua 15 de Novembro a Rua João Brícola, sa nachádza 36-poschodová budova Edifício BANESPA. Postupujúc doprava po 15 de Novembro sa dostanete k námestiu Praca da Sé, ktoré sa považuje za pravé mestské centrum s dominantou Catedral da Sé.

Severne od námestia Praca da Sé, na ulici Rua Roberto Simonsen leží Solar da Marquesa de Santos – jediná mestská zachovalá rezidencia z konca 18-násteho storočia. V blízkosti je situované Pátio do Colégio, na ktorom  označené miesto symbolizuje bod, kde bola metropola založená.

Výlet pokračuje po Rua Boa Vista, potom doprava na Ladeira Porto Geral a Rua Basílio Jafet až k rohu ulice Rua da Cantareira, kde sa nachádza zreštaurovaný Mercado Municipal.

Tento peší výlet vyžaduje približne tri hodiny. Ulice sú menej plné cez víkendy, avšak niektoré budovy sú vtedy zavreté.