Litva - Ubytovanie

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut
Hotely
V Litve sú vybudované moderné hotely podľa západného vzoru. Najlepšie sú, prirodzene, v hlavnom meste Vilniuse. Ďalšie významnejšie hotely sú v Kaunase, sústredené prevažne v centre mesta. Vilnius a ostatné významnejšie centrá v krajine majú primerané ubytovacie služby, veľké hotely aj menšie penzióny. Používa sa tu klasická hodnotenie hotelov hviezdičkami, ako v ostatných európskych krajinách. Podrobnejšie informácie získate v Litovskej turistickej kancelárii - Lithuanian State Tourist Board (pozri Kontakty) alebo v Litovskej hotelierskej asociácii - Lithuanian Hotel Association, Hotel Lietuva, Ukmerges 20, 2009 Vilnius (tel: (2) 254 627; tel/fax: (2) 726 560). Ubytovanie v súkromí: Cestovné kancelárie môžu objednať nájomné izby aj v súkromných bytoch či domoch (viď ich ponuky).

Kempingy
Kempingov nie je veľa. Najviac ich je v malebnom meste Palanga (na pobreží Baltského mora), v Trakai a v blízkosti väčších miest. Tri sa nachádzajú aj v okolí Vilniusu. Stanovanie je povolené na väčšine územia Litvy, aj pri riekach alebo jazerách (aj v Národnom parku) za minimálny poplatok, keďže na týchto miestach väčšinou iné možnosti ubytovania nie sú.

Mládežnícke ubytovne
V Litve je menej než desať mládežníckych ubytovní. Pre podrobnejšie informácie kontaktujte Zväz Litovských mládežníckych ubytovní, Aušros Vartu 20-15a, 2001 Vilnius e-mail: filaretai@post.omnitel.net).

Hotely

Kde
Príchod
Odchod