Litva - Praktické info

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut
Jedlá a nápoje
Miestne špeciality sú napr. skilandis (údené mäso), salti barsciai (studená polievka), cepelinai (roštené zemiaky plnené nadrobno posekanou mäsovou plnkou), vedarai (zemiaková omáčka) a bulviniai blynai (zemiakové knedle). Údený úhor je známa Baltská špecialita. Reštaurácie sú zväčša klasické, no je tu aj veľa samoobslúh, bistier a bleskových snack barov. Nápoje: Obľúbené sú miestne značky pív alebo dovážaných nápojov. Známy Litovský nápoj je tzv. midus, mierna alkoholická "látka" vykvasená z medu.

Nočný život
Kiná sú vo všetkých mestách. Najviac divadiel je sústredených v hlavnom meste, väčšina je renovovaných. Nočné bary, kluby ako aj početné diskotéky nájdete v každom väčšom meste.

Nakupovanie
Najlepšími predajnými artiklami sú jantár, textil a tradičné výrobky. V dôležitejších mestách sa dajú v špecializovaných galériách kúpiť aj diela národných umelcov. Potraviny bývajú otvorené 08:00-20:00 pondelok až piatok.

Zvyky
Obvyklé je podávanie a potriasanie rúk. Litovci sú veľmi hrdí na svoju kultúru a kultúrne dedičstvo a návštevníci by na to mali dbať a rešpektovať ich silne vyvinutý zmysel pre národnú identitu.

Súvisiace linky

Official Tourist Site - vhodné štartovacie miesto na získanie turi...

Yahoo + Lonely Planet - štandarizované údaje o krajine a tematizov...